Two Days Fue

sac-01Hayatın her alanında kullanılan teknoloji saç ekiminde de yeni tekniklerin gelişmesine olanak sağlıyor. Esteworld Plastik Cerrahi Hastaneleri’nde hizmete giren Esteworld Akademi’de geliştirilen TDF (Two Days Fue) tekniği, kısa zamanda tekrar saçlara kavuşmayı mümkün kılıyor. TDF ile ilgili bilgi veren Uzm. Dr. Servet Terziler, tepe açıklığı fazla olan kişilerde daha önce 7-8 ay aralıklarla 2 seanslık ekim yapıldığını hatırlatarak, bu yöntem ile 2 gün içerisinde 2 seanslık işlemi gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Yoğun iş hayatında fırsat bulamayan ya da saç ektirdikten sonra kısa zamanda çalışma hayatına geri dönmek isteyenler için artık yeni bir saç ektirme tekniği var. Esteworld Plastik Cerrahi Hastaneleri’nde başlatılan TDF tekniği saç ekimini ve iyileşme sürecini minimuma indiriyor.

Saçınıza 2 günde kavuşun

tdf2Esteworld Plastik Cerrahi Hastaneleri Medikal Direktörü Uzm. Dr. Servet Terziler, saç ekiminde 0,6 mm çapından başlayan mikro motorlar ile donör alanı denilen 2 kulak arasındaki ense bölgesinden saç köklerini alarak açık bölgelere (Saçsız) naklettiklerini anımsattı. İki kulak arasından alınan saç köklerinin açık alanlara ekiminin kök sayısına bağlı olarak 5-8 saat sürdüğünü belirten Uzm. Dr. Terziler, “Ekilen saçlarınız 1’inci ayında dökülebilir. 3’üncü ayına kadar ekilen saçlarınız bir daha dökülmemek üzere çıkmaya başlar. 6’ncı ay ekilen saçlarınızın yüzde 60-70’i çıkar. En son görüntüsünü alması 8 ay ile 1 yılı bulur. Bu süreç kişiye göre 1–2 ay farklılık gösterebilir” dedi. Uzm. Dr. Servet Terziler, tepe açıklığı fazla olan kişilerde ise 2 seanslık ekimler yapıldığını ve bu işlemlerin arasında minimum 7-8 ay olduğunu söyledi. Geliştirdikleri TDF tekniği ile 2 gün içerisinde 2 seanslık bu işlemi yaptıklarını belirten Uzm. Dr. Terziler, yöntemi şöyle anlattı: “Operasyonda ilk gün donör alanı sağ ve sol olmak üzere 2 bölüme ayrılıyor. Sağ bölgedeki saç telleri alınıp saçsız bölgelerin ilk yarısına naklediyor.  Kalan açıklık için saçların yerleştirileceği kanallar açılıyor. Böylece 2 seanslık ekimin yüzde 50’si tamamlanıyor. Ertesi gün donör alanının 2’nci kısmı olan sol bölgeden saç kökleri alınarak bir gün önce açılmış kanallara yerleştiriliyor. Maksimum kök nakledilmesi açıklığın sizi memnun edecek derecede kapatılmasına olanak sağlıyor.”

İyileşme süreci kısalıyor

TDF tekniği ile ortalama 5 bin – 8 bin arasında kök transferi gerçekleştirdiklerini söyleyen Uzm. Dr. Terziler, operasyon sırasında uyguladıkları prp tedavisyle iyileşme sürecinin kısaldığını ve yeni çıkacak saç köklerinin daha güçlü olmasının sağlandığını ifade etti. Servet Terziler, ekimin lokal anestezi ile yapıldığını, hastanın tüm süreçleri takip ederek ihtiyaç molaları verebildiğini kaydederek, “Saçsız bölgede açılan tüm kanallar lateral slit tekniği ile açıldığı için işlem sonrası oluşabilecek şişlik, ödem, ağrı gibi şikayetler minimuma iniyor. Çıkış yönünde ekilen saçlar doğal görünümü ile memnuniyet oranını artırıyor” dedi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.