DÜĞÜN HAZIRLIKLARI VE CİLT BAKIMI

http://www.drberkantoman.com

https://www.facebook.com/BOman.Aesthetics

DÜĞÜN HAZIRLIKLARI VE CİLT BAKIMI

gelinDermatoloji uzmanı Dr. Berkant Oman ile herkesin hayatında ki en önemli günlerden biri olan Evliliği ve bu en özel günde hanımların ciltlerinin BÜYÜK GÜN’ e nasıl hazırlanacağını konuştuk.

‘’Düğünlerin kişilerin hayatlarında ki en özel günlerden birisi olduğunu, çiftlerin BÜYÜK GÜN öncesinde en iyi halleri ile görünmek istediklerini ve sıklıkla en doğal hali ile onları en iyi gösterecek tedavilerin neler olduğunu sorduklarını, fotoğraflarda nesiller boyunca devam edecek olan görünümleri hakkında bizlere güven duymak istediklerini ifade etiklerini’’ belirten dermatoloji uzmanı Dr. Berkant Oman ‘’bizlerde gün geçtikçe daha da yoğun ilgi alan  girişimsel olmayan tedavilerle kişilerin görünümlerini olabildiğince doğal tutarak harika sonuçlar elde ettiğimizi gururla hastalarımızla paylaşırız’’ dedi.

Bazı çok popüler tedavilerde sonuca ulaşmanın birkaç ay gibi bir zaman alabildiğine değinen dermatoloji uzmanı Dr. Berkant Oman kişiye uygun doğru tedavi planı çıkarabilmek açısından düğünden önce olabildiğince erken gelinmesi ve tedavilerin zamana yayılmasının önemine dikkat çekti.

Eğer düğün tarihiniz  -BÜYÜK GÜN – belli ise gelin günümüzün en yeni trendleri olan ameliyatsız estetik işlemler başlığı altında toplanan dolgu, botoks, iplerle yüz germe, ultrasonik yüz germe (fokus ultrason) , lazer, peeling, karbon peeling, cilt yenileme, cilt bakımları, altın maske, oksijen terapileri, leke tedavileri, soğuk lipoliz, lazer lipoliz, bölgesel incelme, antiaging gibi günümüzün en popüler cilt tedavilerine ve uygulama zamanlarına birlikte göz atalım.

Büyük Gün’den 6-12 ay önce

Cilt sarkmaları, çene-gıdı-gerdan toplanmaları (buldog görüntüsü – jaw line – marionette line)

Bir çok hastanın cildinde sarkmalar olduğundan ve alt çene bölgesinin her iki tarafında bu sarkmaların toplandığını belirtmesinin ortak bir endişe olduğunu belirten dermatoloji uzmanı Dr. Berkant Oman, eğer gelecekte yüz germe operasyonu istemiyorsanız fokus ultrasonla yüz germenin oldukça iyi, non-invaziv (girişimsel olmayan) bir uygulama seçeneği olduğuna değindi ve ultrason teknolojisi kullanarak yapılan bu  tedavinin, yüz-cilt sıkılaştırma ve germe için en yeni tedaviler arasında olduğunu, sonrasında günlük yaşamı etkileyen herhangi bir olumsuz yön olmadığını ancak sonuçları görmek için 6-12 ay beklemek gerektiğini belirtti. Diğer taraftan ameliyatsız yüz germe seçenekleri arasında olan konili ipler ’’Silhouette soft’’ ile lokal anestezi altında cilt germe işlemlerinin 30-45 dakika gibi kısa sürelerde tamamlanabileceğini söyledi. İplerin girdiği alanda 3-4 gün sürebilen hafif cilt katlanmaları ve çok çok nadiren oluşan küçük morluklar dışında günlük yaşamı etkileyecek herhangi bir olumsuz etki bulunmadığını söyleyen dermatoloji uzmanı Dr. Berkant Oman, iplerle yüz germede (ameliyatsız yüz germe) lifting etkisinin anında başladığını ve 3. aya kadar bu etkinin giderek arttığını, BÜYÜK GÜN’ den 6 ay öncesine planlanmasının ideal olduğunu belirtti.

Büyük Gün’den 4-5 ay önce:

Vücut Şekillendirme:

Soğuk lipoliz ; diyet ve egzersiz yoluyla düzeltmenin mümkün olmadığı ayva göbeği, yan simitler, basen, kol altı sarkmaları veya diğer bölgesel fazlalıklardan kurtulmak için harika bir yol olduğunu, yine ultrason teknolojilerindeki gibi günlük yaşamı etkileyen herhangi bir olumsuz yönünün olmadığını, vücut konturlarını düzeltmede kullanılan soğuk lipolizle dondurulan yağ hücrelerinin vücut tarafından yavaş yavaş 2-3 aylık süre içinde atıldığını, sorunlu bölgeye 15 gün ara ile 2 seans şeklinde uygulandığını ve tam sonuç almak için 3 aylık süre gerektiğini söyleyen dermatoloji uzmanı Dr. Berkant Oman, eğer bölgesel yağlanma şikayetiniz varsa mutlaka Büyük Gün’den 5 ay öncesinde bu tedavinin planlanması gerektiğini sözlerine ekledi. Diğer yandan vücut kitle indeksi 30’un üzerinde olan kişilerde soğuk lipolizin istenen sonuçları vermeyeceğini, bu yüzden mutlaka 12 ay öncesinden hekim kontrolünde diyet programlarına başlanması gerektiğini ve 5-6 ay öncesinde soğuk lipoliz yerine lazer lipoliz gibi biraz daha invaziv (girişimsel) yöntemlerin düşünülebileceğini söyleyen dermatoloji uzmanı Dr. Berkant Oman, lazer lipoliz’ in avantajlarını  ise direkt olarak yağlı dokunun içerisine lokal anestezi altında girilip lazer enerjisi ile yağların ısıtılıp yok edilmesi, çok daha etkin olması, yanıtlarının daha çabuk ortaya çıkması ve daha kalıcı olması olarak sıraladı.Yine tam sonuç alabilmek için 2-3 aylık zaman ihtiyacın olduğunu ve 10 gün korse takılacağı düşünüldüğünde bu tedavi programının da BÜYÜK GÜN’ den en az 5-6 ay öncesine planlanması gerektiğini vurguladı. Lazer lipoliz yalnızca vücut kitle indeksi yüksek olanlarda değil, yukarıda bahsettiğimiz gibi soğuk lipoliz uygulatacak kişiler içinde alternatif  bir seçenek olduğunu hatta kişilerin tercihine göre buna karar verdiğini belirtti.

Büyük Gün’den 2-3 ay önce:

Güneş hasarları:

Sinir bozucu kahverengi lekeler ve doku hasarları lazer tedavileri ya da dermamelan- kosmelan gibi peeling yöntemleri ile düzeltilebileceğini söyleyen dermatoloji uzmanı Dr. Berkant Oman, bu tedavilerin kahverengi pigmentasyonların yanında , ince çizgileri, geniş gözenekleri de hedeflediğini ve cildi pürüzsüz bir hale geri getirmeye yardımcı olduğuna da değindi. Eğer bu  tedavileri planlıyorsanız, 4-14 gün sürecek kızarıklık ve soyulma olacağını bilmelisiniz. Doktorumuz tam sonuçları görmek için bir ay kadar süre gerektiğini  ve bazı hastalarda lazerler için birkaç seans gerekebileceğini, peeling (cosmelan-dermamelan) yöntemlerinin 1 kez yapıldığını ve sonrasında evde düzenli olarak kullanacağınız ürünler olduğunu, yine bu tedavilerden herhangi biri için en az 3 aylık zaman ayırmanız gerektiğini vurguladı.

Büyük Gün’den 1-2 ay önce:

Kaş çatma çizgileri, burun kökündeki çizgilenmeler, kaz ayakları, alın çizgileri:

‘’İki kaş ortasında kızma-kızgınlık-öfke çizgileri ‘’glabella çizgileri’’, burun köküne doğru her iki yanda ‘’Bunny lines’’- ‘’tavşan gülüşü’’ olarak isimlendirilen çizgilenmeler, göz kenarlarındaki ‘’kaz ayağı’’ olarak isimlendirilen çizgilenmeler ve alında yatay çizgilenmeler birçok hasta tarafından yaşlı, üzgün, sert, yorgun  görünüm verdiği için istenmezler’’ diyen  dermatoloji uzmanı Dr. Berkant Oman, aslında ortaya çıkan bu çizgilenmelerin aktif kas hareketlerine bağlı olarak, deride yıllar içinde meydana gelen katlanma izleri olduğunu ifade ederek günümüzde bu kırışıklıkların tedavisinde  botox’un ® kozmetik anlamda çok hızlı bir düzeltme imkanı sunduğunu ve botoks’ un doğru uygulandığında ifade değişikliğine yol açmayacağını söyledi. Dermatoloji uzmanı Dr. Berkant Oman’a  sonrasında iyileşme sürecini ve etki süresini sorduğumuzda, iyileşme süreci gerektirmeden hızlı bir şekilde kırışıklığa sebep olan kasları gevşeterek soruna çözüm bulan botoks uygulamasının etkisinin 2-4 günde ortaya çıktığını, tam olarak oturması için 2 haftalık zamana ihtiyaç olduğunu ve doğal görünüm için BÜYÜK GÜN’ den ortalama 1  ay önce planlanması gerektiğini söyleyerek, etkinliğinin ise 3-6 ay süreceği için daha erken yaptırıldığında ilave tedavi gerekebileceğine vurgu yaptı.

Burun kökünde kırışıklığı olan hastalarda ise yine botox yapılabileceği gibi yanağında volüm kaybı olan bazı hastalarda burun kökü yerine yanağa uygulanan dolgu enjeksiyonları sonrasında burun kökü çizgilerinde de düzelmeler görülebildiğini böylelikle hem yüzün kaybettiği volümün yerine konulduğunu, orta yüz-elmacık toparlanmasına ek olarak burum kökü ‘’gummy smile’’ kırışıklıkları ve burundan ağız köşesine uzanan nazolabial çizgilenmelerinde bu enjeksiyonla toparlanabildiğini belirten dermatoloji uzmanı Dr. Berkant Oman, elmacık kemiği dolgularının ortalama ömrünün 1-2 yıl olduğunu, bu işlemlerin iğne ile yapıldıkları için morarma meydana getirebileceği bu yüzden BÜYÜK GÜN’ den 1-2 ay öncesine planlamak gerektiğini belirtti.

Doktorumuz  15 gün ara ile 2-3 seansta tüm yüze uygulanan gençlik aşılarının da cildi aydınlatmakta, ince kırışıklıkları toparlamakta ve cildin nem ihtiyacını tamamen karşılamakta oldukça etkili olduğunu ve  yine  iğne ile yapıldığından  BÜYÜK GÜN’ den 2 ay öncesine planlanmasının uygun olacağını sözlerine ekledi.

Büyük Gün’den 1-2 hafta önce :

Cilt Gençleştirme:

BÜYÜK GÜN öncesinde, cildi tamamen ışıldatmak amacı ile karbon peeling, altın maske ve diğer cilt bakım maskeleri ile yeni nesil oksijen terapilerinden 1-2 seans uygulayarak  hazırlıkları tamamladıklarını belirten dermatoloji uzmanı Dr. Berkant Oman, bu tedavilerden sonra 1 kaç saat süren kızarıklık dışında  herhangi bir iyileşme süreci olmaksızın günlük yaşama geri dönülebileceğini, ışıl ışıl, genç ve dinamik bir görünümle artık BÜYÜK GÜN için çiftlere ömür boyu mutluluklar dileyerek uğurladıklarını söyledi.

Herhangi bir tedavi ile beklenmedik yan etkiler ortaya çıkabileceği için son dakikaya kadar beklemeyi önermeyen dermatoloji uzmanı Dr. Berkant Oman, kişilerin  ihtiyaçlarınıza göre bir tedavi planı oluşturduklarını, birlikte doğru bir planı belirlemek adına çiftleri mümkün olduğunca erken dönemde görmek istediklerini, yukarıda bahsettiğimiz tedavilerin genel anlamda en çok uyguladıkları tedaviler olduğunu ancak kişilerin ihtiyacına göre farklı programlar da oluşturabildiklerini belirtti.

Günümüzün en çok rağbet gören ameliyatsız estetik işlemleri adı altında toplanan botoks, iplerle yüz germe, ultrasonik yüz germe (fokus ultrason) , lazer, peeling, karbon peeling, cilt yenileme, cilt bakımları, altın maske, oksijen terapileri, leke tedavileri, soğuk lipoliz, lazer lipoliz, bölgesel incelme, antiaging, cilt bakımları gibi aslında her biri uzun uzun anlatılacak olan konuları ve daha değinemediğimiz bir çok konuyu dermatoloji uzmanı Dr. Berkant Oman ile düğün hazırlığı açısından konuştuk. Daha detaylı bilgiler ve programlar açısından tabi ki yüz yüze görüşmenin önemli olduğunu düşünmekteyiz.

Çiftlerimize biz de ömür boyu mutluluklar dileriz.

saglikdanisma tarafından

Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.