Popo Kaldırma (Gluteal Augmentasyon)

İşlem yağ enjeksiyonu, protez, dolgu maddesi enjeksiyonu veya volüm kaybı olan hastalarda kesi ve fleb kaydırma tekniği ile kendi vücudundan oluşturulan doğal protezle yapılabilinir.

Genellikle kalça bölgesinden yağ alınır ve popo bölgesine verilir. Ameliyat lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Süre olarak yaklaşık 2 saat yeterlidir. Hasta 2 hafta özel bir korse giyer. 3 gün kadar kısa bir süre sonra normal hayata dönüş yapılabilir.

Yağ enjeksiyonu ile yapılan işleminde kesi izi olmaz ancak kalıcılığı hastanın aşırı kilo alıp vermesiyle ilgili etkilenebilir.

Kesi yapılan ameliyatlarda ise popo cerrahi olarak yukarı çekilir ve vücuttan alınarak hazırlanan bir fleb kullanılır. Bu da doğal protez görevini görmektedir. Bu yönten daha çok ileri yaşlarda olan hastalar için tercih edilir.

Göğüs, baldır gibi diğer bölgelerin büyütülmesinde kullandığımız protezleri de popoya uygun olanları küçük bir kesi ile gluteal bölgeye yerleştirebiliriz. Çok zayıf kişiler tercih edilen bir teknikdir. Bu işlemden sonra herhangi bir belirgin iz kalmaz. Genel anestezi altında yapılan bu ameliyat ortalama 4 saat sürmektedir. Normal hayatınıza 5-6 gün sonra dönebilir uçak yolculuğuda aynı süre sonra yapabilirsiniz.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.