Kol Germe

Kol germe işlemi dirsekten başlayıp koltuk altı bölgesine kadar uzanan kısımda, yaşla birlikte veya aşırı kilolu kişilerin kilo vermesine bağlı olarak görülen, kol derisindeki elastikiyet kaybından kaynaklı sarkmaların giderilmesi için uygulanan işlemdir. Bazı durumlarda yapılacak işlem sadece kol germe ile kalmaz, liposuctiona da ihtiyaç duyulur. Bazı hastalarda ise sadece liposuction yeterlidir. Kişiye uygulanacak tedavi şekline doktor tarafından karar verilir.

Yaşla birlikte, yerçekimine bağlı olarak gerçekleşen ve yaşlılık kaynaklı sarkmalar, genellikle kol arka ve iç kısımlarında meydana gelir. Sarkıklıkla orantılı olan birikmiş yağ doku miktarı hastaya göre değişiklik gösterir. Bu sebeple her hasta için ayrı bir değerlendirme yapılır ve kişinin ihtiyacına göre kol germeye ek olarak diğer vücut düzeltme ameliyatları da gerekebilir.

Kol germe ameliyatı kimlere yapılabilir?[checklist]

  • Kol derisindeki gevşeklikten şikayetçi olan orta yaşlı,
  • Sabit bir kiloda kalabilen orta yaşlı,
  • Sigara kullanmayan,
  • Realistik düşünceye sahip kişiler için uygundur.[/checklist]
saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.