Kol Germe Ameliyatı

Ameliyat öncesi yapılan değerlendirme ile kol iç ve arka kısımlarındaki yağ dokusu miktarı ve sarkıklığın derecesi ölçülür. Ayrıca, ameliyat öncesinde hastaya oluşacak olan ameliyat izi konusunda bilgi verilir.

Ameliyat öncesinde: Cerrah, ameliyatın 4 hafta öncesinden itibaren ameliyattan 2 hafta sonrasına kadarki 6 haftalık süre içerisinde sigara kullanılmaması konusunda hastayı uyarır. Bu süre dahilinde hasta güneşten mümkün olduğunca kaçınmalıdır. Hasta aspirin veya E vitamini tarzı ilaçlar kullanıyorsa veya ağır bir diyet yapıyorsa, ameliyat öncesi bırakması gerekir. Ayrıca ameliyat öncesi hastanın geçireceği soğuk algınlığı veya enfeksiyon kaynaklı bir hastalık ameliyatın ertelenmesine sebep olur.

Ameliyat sırasında: Hastane koşullarında genel veya lokal anestezi altında gerçekleştirilen ameliyat 1-2 saatte tamamlanır ve hasta aynı gün taburcu olabilmektedir.

Ameliyat sonrasında: Cerrahın tavsiye edeceği ağrı kesici ve antibiyotikler sayesinde, ameliyat sonrası erken dönem oldukça rahat geçer. Ameliyat sonrası 2-3 kez pansuman yapılır. 12.-14.gün dikişler alınabilir.

Sonuçlar kalıcıdır!

Ameliyat bölgesinde gebeliğe veya kilo alıp vermeye bağlı deri elastikiyet kayıpları ve yaşlılıkla oluşan sarkmalar sebebiyle ameliyat sonuçları kaybolabilir.

Kol germe operasyonu sayesinde: [starlist]

  • *Dirsekten koltuk altına uzanan kısımdaki fazla ve rahatsızlık verici yağlardan kurtulabilirsiniz.
  • *Daha gergin ve pürüzsüz bir kola sahip olabilirsiniz.
  • *Daha orantılı bir vücuda sahip olabilirsiniz.[/starlist]
saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.