Bacak Germe

Bir çok bayanın yaşın ilerlemesi ve kilo alımının sonucu olarak bacak içinde gevşeme ve sarkmalar ortaya çıkıyor. Yürürken bacak iç yüzlerinin birbirine sürtünmesi de bundan kaynaklanıyor. Sürtünmeden dolayı terleme ve pişik şikayetine sebep oluyor. Görünüm itibariyle de sıkıntı yaratan bu durum, estetik bacak germe operasyonu ile bu konuda tecrübeli plastik cerrahlar tarafından düzeltilebilir.

Bacak bölgesindeki dokular henüz diriliğini kaybetmemişse, liposuction ile bu sorun çözülebilir. Ancak yaş ilerlediyse ve gevşemeler mevcut ise bu doğru tercih olmaz. Fazla yağlar bu durumda, deri ile beraber alınarak cilt eski gerginliğine kavuşur. Operasyon esnasında kasık çizgisi baz alınarak iç bacak bölgesine doğru fazla olan yağ miktarı deri ile çıkartılır. Kasık çizgisinin kullanılmasının sebebi de, ameliyat sonrasında dikiş izinin kasık çizgisinin içinde kalması. Bazı hastalarda bu operasyon esnasında liposuction işlemini de kombine ederek, daha etkili bir sonuç sağlamak mümkün.

Bacak germe ameliyatı genel anestezi altında yaklaşık 2 saat süren bir işlemdir ve operasyon sonrası ayağa kalkabilirsiniz. 1 gün hastanede kalmak yeterlidir. Ameliyat sonrasında ağrı kesiciler ile hissedeceğiniz ağrı, sizi rahatsız etmeyecek derecededir. İşlem yapılan bölgelerde en fazla 1 hafta sürebilen şişlik ve morarma oluşabilir. Operasyondan 2-3 gün sonra banyo yapmanızda bir sakınca yoktur. Uçak seyehati durumu olursa, aynı şekilde 2-3 gün sonra bu da mümkündür. İyileşme süreci kişiye göre değişebilir, ancak 7-10 gün içinde tam olarak sağlığınıza kavuşur, normal hayatınıza dönebilirsiniz. Genelde 5-7 gün sonra iş hayatınıza yeni görünümünüzle dönebilirsiniz.

Bir ay sonra güç gerektiren işler ve sportif aktivitelere başlayabilirsiniz.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.