Cilt Gençleştirme Moleküler Yöntem

Moleküler yöntem cildin derin nemlendirme işlemidir. Bu işlemde cilt altına bağ dokusunun ana yapı maddesi saf hyalüronik asit verilebilir. Hyalüronik asit vücudun en önemli yapı taşlarından biridir ve kan damarlarından iç organlara, cilt içinden eklemlere kadar hemen her yerde bulunur.

Vücudumuzda hücreler arasında yer alan maddeyi oluşturan en önemli protein hyalüronik asittir. Bu protein doğduğumuz günden itibaren azalmaya başlar. Belli bir yaştan sonra bunu yerine koymak hem cildin kalitesini yüksek tutar hem de cildin gerginliğini ve elastikiyetini geri kazandırır. Burada yapılan şey esnek, nemli, parlak cildin kendine özgü pırıltısını geri kazandırmaktır. İşlemde dolgu amacı yoktur. Bütün cilt altına doldurarak yüzde, boyunda, dekoltede ve elde kullanılabilir. Dışarıdan kullanılan nemlendirici kremlerden çok daha etkilidir. Ancak işlemi yılda bir kere yenilemek gerekiyor. İki hafta arayla dört kür olarak uygulanılabilir. 35 yaş sonrası özellikle kuru ciltlere önerdiğimiz bir işlem olan derin nemlendirme uygulaması, özellikle güneş gören ciltler için çok faydalıdır. Bu işlem ciltteki renk bozuklukları ve gözaltı morluklarını azalttığı gibi ince kırışılar üzerinde de etkilidir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.