Estetik Cerrahide Sınırları Zorlayan Uygulamalar!

Estetik cerrahi dünyasından her geçen gün yeni ve güzel bir haber geliyor; artık operasyonlar daha ağrısız ve acısız, iyileşme süreleri kısa, sonuçları ise son derece doğal. Bu durum estetik cerrahide bazen sınırları da zorlamıyor değil..

Op. Dr. Asu Burhanoğlu Estetik Cerrahide Sınırları Zorlayan bazı uygulamaları bize açıkladı..

BREZİLYA TİPİ POPO ESTETİĞİ: Yağlarınızın bel ya da basen gibi fazla olduğu bölgelerden alınıp poponuza enjekte ettiğimiz bir yöntemdir. Bu uygulama  ile aslında  poponuzu etrafındaki yağlardan izole edip daha dik ve dolgun görünmesi sağlanmış oluyor. Aynı zamanda da istenmeyen bölgesel yağlanmalarınızdan kurtulmuş oluyorsunuz. Bir diğer popo estetiği yöntemi ise popo protezi ile büyütme ve dikleştirme ameliyatıdır. Fazla yağ dokusuna sahip olmayan kişilerde tercih ettiğimiz bu yöntemde meme protezinde olduğu gibi vucut tipinize en uygun olan protez belirlenip 1-1,5 saat  süren bir operasyonla yerleştirilmektedir.

images (34)DOĞAL VE İRİ GÖĞÜSLER: Vücudunuzdan aldığımız yağlar ile ya da son teknoloji ile üretilmiş olan silikon protezler ile anatomik yapınıza en uygun olacak meme büyüklüğüne kavuşmanız mümkün. Burada önemli olan omuz, bel, kalça çevresi gibi oranlara bağlı kalarak bir meme büyüklüğü planlamaktır. Eğer vücudunuzda göbek, bel, basen gibi bölgelerde bölgesel yağlanmalar da var ise meme protezi ile birlikte bu bölgelerden alınan yağlar ile kombine yöntem de tercih edilebilir.

GENİTAL ESTETİK, SEX ESTETİĞİ: Genital bölge estetiği deyince birden fazla estetikten bahsedebiliriz. Labioplasty adını verdiğimiz operasyonda vajınanın dış ağzında bulunan ince yaprağımsı yapıların sarkık ya da büyük olduğu durumlarda şekillendirme ameliyatları uygulanabilir. Genital bölgede yağ fazlalığı olan durumlarda liposuction ya da yağ eksikliği olduğunu düşündüğümüz bölgelere yağ enjeksiyonu tedavileri uygulayabiliriz.  Klitoris bölgesinde zevk almayı engelleyen deri fazlası durumlarında buna yönelik bir tedavi ya da G noktasına dolgu enjeksiyonu ile zevkin artırılmasına yönelik işlemler yapılabilir. Bir diger konu ise doğumlar sonrası vajina genişliğinin artması ve elastikiyetini kaybetmesi durumunda vajinoplasty ya da laser ile vajina gençleştirme işlemleri uygulanabilir.

BACAK ESTETİĞİ: Bacakların normalden zayıf olması, parantez ya da çarpık bacak gibi durumlarda bacak için özel olarak üretilmiş olan silikonlar ile ya da kendi vücut yağlarınız ile bu gibi durumların tedavisi mümkündür.

EL ESTETİĞİ: Estetik cerrahideki ilerlemelerin etkisi ile ve yüzdeki botoks ve dolgu uygulamaları ile artık hiçbirimiz gerçek yaşımızı göstermiyoruz ☺. Bir insanın yaşını tahmin etmede en doğru bilgiyi ellerden alabilirsiniz. Tam bu noktada da hep ihmal edilmiş olan ellerimizin estetiğinden bahsedebiliriz. Ellerdeki lekelenmelerin peeling ya da laser ile tedavisi yapılabilir. Yağ enjeksiyonu ya da prp gibi uygulamalar ile ellerinizin daha genç görünmesi mümkün olabilmektedir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.