Alloplastik Yüz Şekillendirme

Kaşlar aşağı doğru düşer ve göz kapaklarının üzerine yığılır. Bu da gözlerin olduğundan daha küçük olmasına sebep olur. Yanakların sarkmasıyla göz altlarında çökükler ve torbalanmalar oluşur. Yanaklar elmecık kemiklerinden aşağı doğru iner ve özellikle ağız kenarlarında birikir. Yüzün ovalliği bozulur, dikdörtgen şeklini alır. Burun kanatlarından dudak kenarlarına uzanan çukurlar derinleşir. Dudaklar dolgunluklarını kaybeder ve incelirler. Dışa doğru çıkık olan alın ve yanaklar düzleşir.

Alloplastik yüz şekillendirme ameliyatı:

Saçların arasında 1,5 cm’lik bir kesi açılır. Bu kesiden sarkmış olan yüz dokuları yukarı veya yanlara doğru gerdirilir ve görünmeyen dikişlerle asılır. Yanakların ve alnın yüksekliği arttırılır. Kaşlar kaldırılır. Operasyon genel anestezi altında yapılır. Bu sebeple müdahale sırasında hiçbir ağrı hissedilmez. İyileşme süreci 10 gün – 2 hafta arasındadır, 2 hafta içinde kişi işine dönebilir. Yüzdeki şişliklerin inmesi 2-3 gün sürebilir. Yüzde bandaj bulunmaz.

Alloplastik yüz şekillendirme ameliyatının avantajları: [starlist]

  • Bu yöntemle sadece sarkıklıklara değil, bu sarkıklıklara sebep olan yüzdeki diğer dokulara da müdahale etmek mümkündür. Bu sayede kalıcı sonuçlar alınabilir.
  • Bu yöntemle sadece deriye değil, yüz altı dokulara da müdahale edilebildiği için mimikler ve yüzdeki doğallık kaybolmaz.
  • Bu uygulama için belli bir yaş sınırı yoktur. Gençlerde de, bu ameliyatla cildin daha dinamik bir görünüm kazanması sağlanabilir.
  • Bu ameliyatta operasyon sonrası iyileşme sürecinin kısa olması ve ameliyata dair hiçbir iz kalmaması, tercih edilme sebeplerindendir. [/starlist]
saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.