Cildiniz için en iyi 6 yağ

Mineral ve hindistan cevizi yağları gibi bazı yağlar gözeneklerinizi tıkayabilir. Hatta cilt sağlığınız için zararlı olabilir. Ancak kimi yağ türleri cildinize hiç bilmediğiniz faydalar sağlayabilir. Karşınızda cildiniz için en mükemmel yağlar:

Buğday tohumu yağı:

Temel yağlı asitlerden omega-3 ve omega-6’yı bol miktarda içeren buğday tohumu yağı, lekeleri ve sivilceleri tedavi eder. Ayrıca koruyucu antioksidan özelliğine sahiptir.

Çay çiçeği yağı:

Cildi iyileştirmek için yüzyıllardır kullanılan çay çiçeği yağı, mantar karşıtı ve antibakteriyel özelliğe sahiptir. Bunun yanı sıra, saç köklerine oksijen taşır, böylece kabarcıklara neden olan bakterileri azaltır.

Jojoba yağı:

Doğal sebuma benzer yapısıyla dış deriyi güçlendirir. Aynı zamanda yağ üretimini azaltmaya yardımcı olur.

Badem yağı:

Besleyici özelliği bulunan badem yağı, hassas cildi yatıştırmak için idealdir.

Shea yağı:

Shea ağacının meyvesinden elde edilen shea yağının yara izlerini, yanıkları ve cilt lekelerini azaltıcı özelliği vardır. Ayrıca doğal bir güneş koruyucudur.

Argan yağı:

Argan yağı, güçlü bir antioksidan etkisi yaratır. Cildin doğal korunma mekanizmasını güçlendiren argan yağı, çevresel faktörler ve stresten kaynaklanan, cildi yıpratan serbest radikallere karşı etkili bir koruma sağlar.

saglikdanisma tarafından

Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.