Çocuklarda Yüzme Esnasında Meydana Gelebilecek Tehlikeler

Çocuklarda yüzme esnasında meydana gelebilecek tehlikelere dikkat çeken TOBB ETÜ Hastanesi Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Meltem Güneş Aslan, ebeveynlere şu önerilerde bulundu; [starlist]

  • Çocuğunuzun denizde yalnız yüzmesine izin vermeyin.havuz
  • Cankurtaran bulunan kumsalları tercih edin.
  • Küçük çocuklar, kol boyundan daha derin yerlerde yüzmemeli ve sizin yakın gözetiminizde bulunmalıdırlar.
  • Çocuğunuz yalnız sizin gözetiminizde, derinliğini ve dipte yaralanmaya sebep olabilecek madde bulunup bulunmadığını kontrol ettiğiniz suda dalmalıdır.
  • Çocuğunuzun akarsu ve su kanalı gibi hızlı su akışının olduğu alanlarda yüzmesine izin vermeyin.
  • 1-4 yaş arası çocuklar gelişimsel düzeylerine göre yüzme dersi alabilirler, ancak herhangi bir yaştaki çocuğun yüzmeyi öğrenmesi boğulmayı önleyici bir araç olarak görülmemelidir.
  • Kolluk, simit gibi gereçler can yeleği değildir, sizde yanlış bir güvenlik hissi oluşturabilirler. Bu araçlar kullanılırken de dikkatli olunmalıdır.[/starlist]
TOBB ETU hakkında 3 makale
Bu yazıTOBB ETÜ Hastanesi tarafından kullanıcılarımızı bilgilendirmek üzere haber ajansı üzerinden paylaşılmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.