Tırnak ve Kasık Mantarı Tedavisi Belirtileri ?

Ayak tırnağı mantarı en sık görülen mantardır.

Kan dolaşımı ve sinir sistemi bozukluğu, ayakkabı tahrişi ile oluşan bozukluklar ve yaşlılık, tırnak mantarının ortaya çıkmasını kolaylaştırıcı etkenlerdir.Savunma sisteminin bozulduğu kişilerde, bütün tırnaklara yayıldığı görülür.

Genç yetişkin erkeklerde görülen bir mantar hastalığıdır. Sıcak ve nemli ortamlarda hastalık kolaylıkla yayılır.Aşırı kilo, dar ve hava geçirmeyen elbiseler de kasık mantarının yayılma sebebi olabilir.

Vücudun katlantı bölgelerinde, popo ve uyluk bölgesinde nadiren de testis cildinde pamukçuk mantarı görülür. Üzeri pürtüklü ve kepekli bazen akıntılı olan mantarlı bölgede kaşıntı olur.

Mantarlı bölgeye anti mantar merhemleri sürülür. Ağızdan anti mantar ilaçlar verilir.

saglikdanisma hakkında 20408 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.