Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

Soru sormak, hekimlerimizle birebir iletişim kurabilmek için KAYIT olmanız gerekmektedir. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra soruları ve cevapları görebilir, siz de soru sorabilirsiniz.

Dünya Herediter Anjioödem Günü Aktiviteleri, Ankara 2018

Dünya Herediter Anjioödem Günü Aktiviteleri, Ankara 2018

Herediter anjioödem (HAÖ) alerjik hastalıklara benzer bulgularla ortaya çıkan ancak gelişim mekanizmaları farklı hastalıklardır. Dolayısıyla da tedavileri de oldukça farklıdır. Alerjik hastalıklardan daha az görüldüğü için çoğunlukla tanı konusunda sorunlar da yaşanmaktadır. Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği hem hekimlerde hem de toplumda farkındalığı artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Bu etkinliklerden biri de HAÖ günü nedeniyle Ankara da gerçekleştirildi. Hacettepe Üniversitesi sosyal tesislerinde gerçekleştirilen aktiviteye derneğimiz çalışma grubu üyeleri katıldı ve yurdumuzun çeşitli yerlerinden gelen HAÖ hastaları ile buluştu. Toplantıya HAÖ Hasta Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği de destek verdi. Toplantıda dernek başkanımız Prof. Dr. Bülent Şekerel adına Prof. Dr. Suna Büyüköztürk, çalışma grubu üyesi Prof. Dr. Gül Karakaya ve yönetim kurulu üyemiz Doç. Dr. Özge U Soyuer ile HAÖ Hasta Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği başkanı Gökben Yurdakul birer konuşma yaptılar. Toplantıda gün boyu herediter anjioödem hastalarının sorunları ve çözüm önerileri tartışıldı. Farkındalığı artırmak amacıyla çeşitli etkinliklerin planlamaları yapıldı. Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği olarak toplantıya katılan hocalarımıza, hastalarımıza ve HAÖ Hasta dayanışma ve Yardımlaşma Derneği üyelerine teşekkürlerimizi sunarız.

Hakkında saglikdanismaİzleyici

Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

Beni Takip Et

Leave a reply