“Besin Alerjisi Tanı ve Tedavi Kursu” Tamamlandı

Kursumuz besin alerjisi çalışma grubu başkanı ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Alerji ve Klinik İmmünoloji Bilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Derya UFUK ALTINTAŞ tarafından organize edildi.

Derneğimiz ilgili çalışma grupları tarafından düzenlenen kurslar ile Alerji ve Klinik İmmünoloji eğitiminde kliniklerimiz arasında standardizasyonu sağlamakta ve güncel bilgileri paylaşmaktadır. Besin alerjileri konusunda son yıllarda çok hızlı gelişmeler yaşanmaktadır. Güncel bilgiler ve deneyimler besin alerjisi tanı ve tedavi kursu sürecinde genç üyelerimiz ile paylaşılmıştır. Bu alandaki kurslarımızın yapılması derneğimizin öncelikleri arasında yer almaktadır. Ülke genelinde yan dal eğitimi alan uzmanlık öğrencilerine açık olan aktivitelerimize katılım için derneğimiz destek de sağlamaktadır.

Besin Alerjisi Tanı ve Tedavi Kursuna 15 kursiyerimiz katılmıştır. Katılımcılarımız, alanında bilimsel açıdan önde gelen hocalarımız ile iki gün boyunca karşılıklı bilgi alışverişinde bulunma imkanı buldular. Bilimsel açıdan oldukça verimli geçen kursumuzun hazırlanmasında emeği geçen için başta Prof. Dr. Derya UFUK ALTINTAŞ ve deneyimlerini bizlerle paylaşan değerli hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Prof. Dr. Derya UFUK ALTINTAŞ

Prof. Dr. Gülbin BİNGÖL

Prof. Dr. Cansın SAÇKESEN

Doç. Dr. Gülden PAŞAOĞLU

Doç. Dr. Betül BÜYÜKTİRYAKİ

Türkiye Ulusal Alerji Ve Klinik İmmünoloji Derneği

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.