Besin Alerjisi Olan Çocuklarda Dikkat Edilmesi Gereken Besin İçerikleri

Besin alerjisi olanların alerjik olunan besinden/besinlerden kaçınması besin alerjilerinin yönetimindeki en önemli basamağı oluşturmaktadır. Genellikle bu kurala uyulmaktadır. Ancak paketlenmiş ürünlerin içerikleri konusunda da çok dikkatli olunması gerekmektedir. İçeriğinden emin olunmayan besinlerin tüketilmesi ile istenmeyen reaksiyonlar gelişebilmektedir. Çünkü bu ürünlerin hazırlanması sırasında bir çok besin kullanılmaktadır. İçerikler paketlenmiş ürünlerin etiketlerinde belirtilmektedir. Etiketlerin çok dikkatli okunduktan sonra tüketilmesi istenmeyen reaksiyonlardan korunma açısından çok önemlidir

İnek sütü, yumurta, buğday ve soya en sık alerjiye neden olan besinlerdir. Bu besinlere karşı alerjisi olan hastalara yönelik olarak hazırlanmış olan listelerdeki besinler konusunda dikkatli olması gerekmektedir. Ancak tüketilmeden önce besin içeriklerinin mutlaka incelenmesi gerektiği unutulmamalıdır.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.