SORU SORÜcretsiz Online Sağlık Danışma ve Bilgilendirme

Zirkonyum Kronu

Ağızda birkaç dişin eksik olduğu durumlarda, dişsiz bölgeye komşu olan dişlerden ya da implantlardan destek alınarak yapılan restorasyonlara sabit protez denir. Sabit protezler metal destekli ve metal desteksiz olarak uygulanabilirler. Metal destekli sabit protezler, ağız içinde fonksiyonel kuvvetlere yeterli direnci gösterirken, doğal diş görünümünü olumsuz etkileyerek estetik problemlere yol açabilirler. Metal destekli seramik kronların yol açabileceği estetik kaygılardan dolayı yüksek dirençli seramik sistemler geliştirilmiş, özellikle zirkonyum günümüzde kullanılan en güncel altyapı materyali haline gelmiştir. l l l l l l l l l l l l l l l ll l l l l l

diş sağlığıZİRKONYUM KURONUN AVANTAJLARI NELERDİR?

·         Zirkonyum porselenler diş renginde olmaları nedeni ile doğal dişe yakın görünüm sağlar.

·         Dişetinde alerjik reaksiyonlara ve dişeti renklenmelerine neden olmazlar.

·         Yüksek dirençli olmaları sayesinde hem ön hem de arka bölgedeki dişlerde güvenle kullanılabilirler.

·         Alttaki dişin rengini maskeleyebilme özelliğine sahip olduğu için çeşitli nedenlerle renkleşmiş veya çok koyu renkli dişlerde bile mükemmel sonuçlar elde edilebilir.

·         Tat alma duyusunda bozukluğa, dişeti problemlerine ve ağız kokusuna neden olmayan sağlıklı materyallerdir.

Daha önce SGK güvencesi dahilinde yer almayan zirkonyum kuronlar, yeni uygulama ile SGK kapsamına dahil edilmiştir. En çok tercih edilen estetik diş hekimliği materyali sayılan zirkonyum kuronları artık SGK fiyatlarıyla yaptırabilmek mümkün hale gelmiştir.

Anahtar Kelimler:, , ,

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.