Zirkonyum ile kusursuz güzel dişler

doktor oneri

?????????????????????????????????Estetikte doğala dönüşün olduğu günümüzde diş estetiğinde de doğal ve düzgün dişler önemli. Estetik diş hekimliğinde gelişen teknolojiyle beraber yapılan estetik uygulamalar kişinin gerçek dişlerini aratmıyor. Estetik, sağlamlık, doku uyumu ve doğallığı bir arada bulunduran akıllı seramik zirkonyum en çok kullanılan yöntemler arasında yer alıyor.

Işığı geçiren yapısı, hem ön hem de arka dişlerde kullanılabilen yapısıyla trend olan zirkonyum kaplamalar istenilen renk ve şekilde tasarlanabiliyor. Güzel bir görünüm sağladığı gibi çiğneme ısırma gibi faaliyetlerde de rahatça kullanılabildiğini ifade eden Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu zirkonyumun kişilerin yaşam kalitesini artırdığını belirterek konuyla ilgili görüşlerini paylaşıyor.

Zirkonyum ile gülüşünüzü yeniden keşfedin

Klasik porselen uygulamalarında dişe yerleştiren metaller kadar dayanıklı ve eski porselen uygulamalarından daha doğal bir görünüme sahip zirkonyum kaplamalar, ışık geçiren özelliğinden dolayı ışıl ışıl bir gülüş isteyenlere estetik çözümler sunuyor. Zirkonyum kaplamalar; kalıtsal veya ilaç kullanımlarına bağlı olarak gelişen, beyazlatma işlemlerinin yetersiz olduğu durumlarda, kırık veya ayrık dişlerin tamamlanmasında, eski dolguların zarar görmüş olması gibi durumlarda tercih edilebiliyor.

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini şöyle ifade ediyor: “Geçmişte porselenlerde destek amaçlı kullanılan metal aparatlara alternatif olarak geliştirilen ve estetik açıdan daha tatmin edici görünümlere imkan veren zirkonyum kaplamalar ile dişlere istenilen renk ve şekil verilebilmekte, kusurlar kolayca giderilebilmektedir. Her türlü eğri, şekli bozulmuş, yıpranmış, kırık ve eksikleri olan dişlere uygulanan bu kapmalar sayesinde, dişler porselenden daha doğal bir görünüme kavuşmaktadır. Alerji yapmayan özel yapısı sayesinde güvenli bir kullanım seçeneği sunan zirkonyum kaplamalar, ağız hijyenine de tam destek vermektedir.”

Doğala en yakın dişler zirkonyum ile mümkün

Işığı geçiren özel yapısı sayesinde dişlerde doğala en yakın görünümü kazandıran zirkonyum kaplama, yalıtım özelliğiyle de sıcak soğuk hassasiyetlerini engelleyerek, dişin doğal yapısıyla uyum sağlıyor. Zirkonyumun, metal destekli porselenlerdeki yapay görünümün aksine, daha doğal göründüğünü ve bu nedenle sıklıkla tercih edildiğini belirten Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, görüşlerini şu sözlerle sürdürüyor: gulme

“Zirkonyum kaplamalar, porselen kaplama yüzeylerindeki pürüzlü görünümün aksine daha doğal görünmekte ve diş taşları oluşumunu minimuma indiren özelliği sayesinde uzun süreli bir kullanım sağlıyor. Güvenli içeriği sayesinde ağızda diş ve diş eti hastalıklarına, ağız kokusuna engel olan zirkonyum, dişe daha sıkı tutunan özelliğiyle de konforlu bir kullanımı mümkün kılmaktadır. Estetik kaygıları beraberinde getiren ve ortodonti tedavisine fırsatı olmayan kişiler için de kolay ve hızlı çözümler sunan zirkonyum ile dişler istenilen şekli alabilmekte, kişiler sonuçlardan mutlu olduklarını ifade etmektedirler.”

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu’nun da belirttiği gibi, diş ve diş eti hastalıklarını engellemesinin yanı sıra, dişlere istenilen şekil ve rengin de verilmesine imkan veren zirkonyum kaplamalar ile kişiler bu yazın trendi doğal görünümlü, bembeyaz ve muntazam dişlere sahip olabilir, öz güvenlerini gülüşlerine yansıtabilirler.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.