wbc’nin düşük çıkması, cevap

kardeşimde bir süredir yüksek ateş,halsizlik,bacak ağrısı vardı. Doktora götürdük wbc 1,5 çıktı. yaşı 19 .ilk defa denize girdi enfeksiyon kapmış olabilir mi?

cevap:

ateşin yüksek seyrediyor olması hastanın enfeksiyon kapmasından dolayıdır. Ancak yüksek ateşle beraber biz WBC’nin yüksek (>10.000) çıkmasını bekleriz ki zaten enfeksiyon kaynaklı fizyolojinin getirdiği bir durumdur.

Ateşli hastalarda WBC’nin 4000 in altında olması beklenmeyen bir durumdur. Sıkı takip ve uygun tedavi gerektirir. Hasta gözlem altında tutulmalıdır.

Enfeksiyonu denizden mi kapmıştır bilemeyiz ancak uygun tedavi ve istirahat hastanın sıkıntısına cevap olacaktır.

Mutlaka doktorunuzun tavsiyelerine uyun ve gelişmeler hakkında bilgi verin.

saglikdanisma tarafından

Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.