sol kasık kemiği üstünde şiddetli ağrı

30 yaşındayım ve eşimle 2 aydır korunmuyoruz.2.çocuk istiyoruz.problemde aslında bundan çıktı sanırım.ilk korunmadığımız günün ertesi başlayan bu ağrılarım çok canımı yakıyor. ağrım tam olarak sol kasık kemiğim ve üstü.eğilince,çok ayakta kalınca ve uzun süre oturunca şiddetleniyor ağrım.artık sola yatamaz oldum.idrarımda çok az miktar iltihap çıktı ilaçta verdiler ama ağrım dinmedi henüz bu ay adet olmadım ve adetime 7-8 gün var.Bunlar hamilelik belirtisi olabilirmi?yoksa korktuğum başımamı gelecek kist,ur ne bileyim apantistlemi alakalı?

cevap:

sıkıntınız apandisitten kaynaklanıyor olamaz. hamilelik belirtisi de sayamayız. kist ya da ur hakkında tetkik edilmeden bir şey söylenemez.

Eğer yapılan idrar tetkikinde iltihap çıktıysa bir idrar yolu enfeksiyonu söz konusu olabilir. İdrar yolu enfeksiyonu sağ veya solda kasıklara vuran, şiddeti değişken ağrılara neden olabilir.

İlaçlarınızı kullandıysanız idrar yolu enfeksiyonunun iyileşip iyileşmediğini tespit ettirmek için yeniden bir idrar tetkiki yaptırmanızı öneririm. Çıkacak sonuca göre bir kür daha ilaç tedavisi uygulanabilir…

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.