sırt ağrısı, cevap

ben yaklaşık 1 yıl önce sırtımın üstüne düştüm.1 hafta kadar boyun ağrısı cektim boyum ağrım geçtikten sonrada yaklaşık 10 aydır sırt ağrısı cekiyorum.normal pozisyonda dururken ağrım yok fakat kollarımı kastırarak kendimi kasdığım zaman agrıyor. Fizik tedavi doktoruna cıktım film çekildi omur ilikte bişey yok denildi fakat ağrım geçmiyor. sadece kendimi kasar ve o bölgeye yük uygularsam olan bu ağrının sebebi nedir?

cevap:

sıkıntınız bölgesel kas gelişimi ve kas yapısından kaynaklanan bir ağrıdan kaynaklanıyor olabilir. Omur filmlerinizde bir bulguya rastlanmamış olması, sıkıntının kemiklerden değilde bölgesel bir kas ağrısı olabileceğini düşündürüyor… Bu ağrılar haftalık-aylık ve ya hatta günlük olarak değişik şiddette kendini hissettirebilir. Ağrılarınızın dayanamayacak şiddette olması durumunda yeniden bir fizik tedavi uzmanına başvurabilirsiniz…

saglikdanisma tarafından

Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.