Sağlıklı ellerin sırrı: Manikür

Tırnak etlerinizi kesmek yerine, bir tırnak çıkartıcı jel ve tırnak eti itici çubuk yardımı ile geriye doğru itip çok daha kısa bir sürede, çok daha sağlıklı bir şekilde tırnaklarınızı ölü deriden arındırabilirsiniz.

Günlük kullandığımız ojeler, genelde yoğun kimyasal maddeler içerir. Bu da tırnaklara zarar verir ve sararmalarına sebep olur. Özellikle renkli ojenin altına, bir astar kat uygulandığında hem ojelerin kimyasal etkilerinden tırnaklarımızı korumuş olur hem de tırnaklarımızda daha kalıcı bir renklilik sağlarız. Tırnak etlerini temizledikten sonra ojeleri sürdük ama manikür burada bitmedi. Sağlıklı tırnaklar için sağlıklı tırnak etlerine sahip olmanın önemini unutmayın.

Özellikle geceleri tırnaklara yapılacak bir bakım ve masaj, tırnak etlerindeki kan dolaşımını arttırarak tırnakların çok daha çabuk ve sağlıklı uzamalarını hızlandıracaktır. Böylece yumuşacık tırnak etlerine ve parlak görünümlü sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Güzel ve bakımlı görünen eller için, kusursuz görünümlü tırnaklara ihtiyacımız var. Ancak hijyen ve sağlığı da unutmamak gerek. Hem zamandan tasarruf sağlayan, hem kesemizi hem sağlığımızı koruyan bir manikürü nasıl yapacağız? Bazı püf noktalarına dikkat etmek için yazımızı okuyun:

Tırnak etlerini kuaförde veya evde uygulanan sulu manikür yöntemi ile kesmek, sağlıklı uzamanın geliştiği tırnak etinin altını tüm dış etkenlere açık ve hassas bir hale getirir. Böylece tırnak yapısında kırılmalar ve güçsüzleşmeler meydana gelir. Üstelik kesim yapılan aletler, sterilize olmamışsa, hepatit gibi hastalıklara maruz kalmamız işten bile değildir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.