saç dökülmesi, cevap

Saçlarım uzun zamandır dökülüyo bir türlü çözüm bulamadım dermotoloklara gittim hepsi test yaptı kanınla alakalı bi problemin yok deyip gönderdiler. Şimdi Saç dökülmesi kader deyip saçlarımı dökülmesine razı olmamı yoksa sizin bu konuda öneriniz herhani bi konu herhangi bi uzmanınız var mı?

cevap:

saç dökülmesi kişilere bağlı subjektif bir durumdur. Günlük 100 tel saçın dökülmesi normal karşılanmalıdır. Bundan daha fazla saç dökülmesi duırumu bir hastalığa ilişkilendirilebilir. Eğer altta yatan bir neden bulunamıyorsa idiopatik (açıklanamayan) veya ailesel (genetik) yatkınlık sebebine bağlanabilir.

Sizde olduğu gibi yapılan tetkikleri normal değerlendirilen saç dökülmesinden şikayetçi hastalar için şu anda tıp camiası tarafından kabul edilen bir tedavi bulunmamaktadır.

Ancak alternatif tıp çözümleri iddialarını sürdürmektedir. Akupunktur, bitkisel çözümler, diğer doğal yöntemler denenebilir. Ancak hiç bir hekim tarafından herhangi bir yöntem mutlaka düzeltecek gibi bir iddia ortaya atılamaz. Tıp alanındaki çalışmalar devam etmektedir. (Özellikle kök hücre çalışmları) Bu sorunun bir an önce çözüme kavuşmasını umuyoruz.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.