roaccutane ve zayıflama ilacı

Akne tedavim için 2 aydır roaccutane ilaç kullanıyorum, bu ilaçla birlikte zayıflama hapı kullansam yan etkileri ne boyutta olur..
Roacutane tedavim boyunca yapılan tahlillerde ve test sonuçlarında tüm değerlerim normal, ilacın dudak kuruluğu dışında hiçbir yan etkisini yaşamadım.

cevap:

kesinlikle tavsiye etmiyorum. Roacutane direk karaciğere etkili bir ilaçtır ve yan etkileri görülme olasılığı yüksektir. Karaciğere normalden daha fazla yüklenir. Karaciğer bilindiği üzere metabolizmamızla ilgili bir organdır. Vücudun metabolizma yükünü çeken organa siz bir de içeriği belirsiz(?) zayıflama hapıyla yüklenirseniz (ki çoğu zayıflama hapı karaciğer üzerinden metabolize edilir) karaciğeri iflasın eşiğine getirirsiniz.

Sadece zayıflama ilaçları değil, roacuttane tedavisi gören herkes eğer farklı bir ilaç kullanması gerekiyorsa doktorunun görüşünü almalı ve gördüğü tedavi hakkında bilgi vermeli.

Roacuttane + başka bir ilaç = Karaciğer Yetmezliği  —-> ÖLÜM!  :((

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.