reaktif hipoglisemi, cevap

Ben 30 yaşında bir bayanım 6 aydır Endokrin DR. gidiyorum reaktif hipoglisemi tanısı konuldu. Fakat bu tanının konması 1,5 ay oldu. Ayrıca diyetisyene de gidiyorum. Hiperobezito tanısıyla gönderildim. LDL’em çok yüksek 163 kötü kolestrol, diyete harfien uymama ve yürüyüşe rağmen 93’den 1 ayda 90’a düştüm ben 3 yıldır bu durumumla uğraşıyorum vertigom (baş dönmesi) var, tansiyon düşüklüğüm var bu da riskli diye nöroloji Dr. dedi 5-3’e kadar düştüğü için kaslar kasıldığından felç geçirme riskimin yüksek olduğunu söyledi.Bu rahatsızlıklarımın tümü birleşip beni çok sarsıyor ve kilo vermemi hızlandırıcı ektra ilaç istemem yanlış mı bilemiyorum ama bu kiloyu diyetle vermem çok uzun zamanımı alacak ben destekleyici bitkisel ilaç çözümleri istiyordum. DR.metabolizmamın yavaş çalıştığınıda söylüyor. Bu arada adet düzensizliğide yaşıyorum.Hormon testlerim yapıldı normal dendi. Jinekolohada çıktım kist yok normal dendi. Fakat yüzde, meme uçlarında ve göbekte ciddi tüylenmem var. Daha hangi dal DR. çıkacağımı inanın ki şaşırdım.

cevap:

Kilo vermek için besin desteği kullanmak istemeniz gayet normal ancak eğer bir doktor gözetiminde diyetisyen yardımıyla kilo verme programı uygulanıyorsa onların izni/bilgisi olmadan farklı bir yöntemle zayıflamaya çalışmayın. 1 ayda 3 kilo size çok az geliyor olabilir ancak 1 ayda 3 kilo önemsenmeyecek bir rakam değil ki anladığım kadarıyla diyete başlayalı 1 ay olmuş… Zaten genel kural olarak ne kadar hızlı kilo verirseniz o kadar hızlı alma ihitmaliniz yüksek… Ben doktorunuzun ve diyetisyeninizin önerilerini uyguladığınız takdirde zamanla daha hızlı kilo verebileceğinizi düşünüyorum.

Kıllanma için doktorunuzun gerekli tedaviyi önereceğini düşünüyorum…

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.