parathormon

boyun fıtığım ve bel fıtığım mevcut sol elde ilk üç parmakta uyuşma var halsizlik be eklemlerimde ağrı oluyor .fizik tedavi doktoru tahlil istedi calsium normal fosfatta normal ama parathormon 116 çıktı bana açıklama yapamadı 4 hafta sonra tekrarlandı 92.7 çıktı calsium yazdı bana 3 hafta kullan dedi kalsiyumum normal açıklamada yapmadı nedir acaba?

cevap:

Ben de durumu pek anlayamadım. Sanırım kalsiyum destek tedavisi önermiş olabilir.

Boyun ve bel fıtığınız mevcutsa kendinizi halsiz yrgun ve eklemlerinizde ağrı hissediyor olabilirsiniz.  İlk üç parmağınızdaki uyuşma da boyun fıtığınızdan kaynaklanıyor olabilir. Bunu kalsiyum destek tedavisi ile çözemezsiniz. Eğer doktorunuzun sizinle yeteri kadar ilgilenmediğini düşünüyorsanız farklı bir fizik tedavi uzmanına başvurabilrisiniz. Ağrılarınızın şiddeti yüksekse fıtıklat konusunda size Beyin Cerrahisi de yardımcı olacaktır.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.