over kisti, cevap

sol yumurtalığımda 4.5 cm sağda 2.5 cm over ksitim var basit kist olarak niteledirdiler 1 senedir tedavi görüyorum ufak bir çapta küçülüp büyümekte bir sonuca varılamıyor belara isimli doğum kontrol hapı verildi bunu adetin 2 ci günü başlayıp 21 gün tamamlandığında 7 gün ara verip tekrar kullanıcam fakat 2 kez kullanımı adetin 2 ci gününe gelmiyor 3 gün erken adet oldum şimdi bu ilacı yine 7 gün doldurduktan sonramı kullanmalıyım yoksa hemen başlamalımıyım kistim için ameliyatta olamıyorum 5 cm geçmesi gerekiyormuş sizin önerebildiğiniz acaba başka bir tedavi yöntemi mevcut mu?

cevap:

İlacı kullanım şekli için durumunuz hakkında herhangi bir bilgim olmadığı için yorum yapamıyorum. Doktorunuzun size önerdiği şekilde kullanımına devam etmelisiniz. Her döngünün 2nci günü yeni bir kutuya başlamalısınız.

Tedavi yöntemleri içinse yapılan tetkik sonuçlarına göre doktorunuz size hangi yöntemler olduğu ve neden ameliyat yapılamadığı hakkında gerekli detayları iletmiş olmalı.

saglikdanisma tarafından

Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.