orgazm olurken, cevap

ilk orgazm olurken erkeğin kadına önden girerken kadının vajınasının dar olduğundan dolayı erkek kadının içine girerkenki kadında oluşan açıyı gidermek için yapılması gerekenler nelerdir.Neler yapmam gerkiyor bu konuda.

cevap:

Öncelikle eşlerin ilişki öncesi rahat olmaları gerekir. Yeterli sürede geçirilen bir ön sevişme süreci kadının cinsel ilişkiye hazırlanmasına yardımcı olacaktır.  Çünkü kadın uyarıldıkça salgılanacak hormonlar neticesinde kadın cinsel organında değişimler gerçekleşecek ve organ cinsel ilişkiye müsait hale gelecektir. (Aynı uyarılan erkeğin sertleşmesi gibi) Vajina daha rahat ve kaygan hale gelecektir.

Bu anlatılanlar herhangi bir yapısal hastalığı bulunmayan sağlıklı kişilerde görülen fizyolojidir. Cinsel organında yara/tahriş söz konusu ise öncelikle bunun tedavisi gerekir. Bunun dışında psikiyatrik bir rahatsızlık olan “vajinismus” ise farklı bir patolojidir ve profesyonel destek gerektirir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.