oral seks

3 aylik evliyim. esimle cinsel hayatda hic bir sorunumuz yok. ama oral seks yapmak istiyoruz.duydum ki sararli bir sey. dogru mu acaba?

cevap:

günümüz cinsel ilişki şekilleri arasında sık sorulan sorulardan…

Oral seks, eşlerin rızasıyla “temiz koşullarda” sağlıklı bir şekilde yapılmasında sakınca yoktur.

Temiz koşullar derken:

  • cinsel organların hijyeni/temizliği
  • cinsel organlarda yara, tahriş, enfeksiyon bulunmaması,
  • eşlerin herhangi birinde cinsel yolla bulaşa neden olan bir enfeksiyonun (bel soğukluğu, sifiliz, hepatit, hiv…) bulunmaması,
  • ilişki sonrası temizliği

kastetmekteyim…

Bu önlemler alınmadığı takdirde eşler arasında enfeksiyon geçişleri, genital organ enfeksiyonları, farenjit/tonsilit gibi boğaz enfeksiyonları söz konusu olabilir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.