norlevo, cevap

nişanlımla adetimin bittiğinin 1. haftası yani yumurtlama dönemimin yoğun olduğu zamanlarda ilişkiye girdim. ertesi gün norlevo içtim ama aynı günün akşamı yine ilişkiye girdik sizce gündüz içtiğim ilaç etkisini korurumu tekrardan alıp içsem mi?

cevap:

norlevo’nun koruyuculuğu 72 saat sürdüğü iddia ediliyor. Zaten ilacı üstüste 2 gün boyunca alamazsınız. İlacın koruyuculuğunun devam edeceğini düşünüyorum. Ancak yine de ilişki esnasında prezervatif kullanabilirdiniz… (hatırlatmak istedim…)

saglikdanisma tarafından

Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

2 yorum

  1. Merhaba ben ertesigun hapini bir ay icerisinde 25 gun icerisinde iki defa kullandm ilkinde reglim bittikten 5 gun sonra kullandim 3gun icerisinde kkanamam oldu daha onceki kullanmalarmdada iki 3 gun icinde hastalaniyordum fakat o norlevo kanamamin uzerindrn regl olmadan yine birliktelgmden dolayi kullsnmak zorunda kaldim 4 gun oldu herhangi bir kanama olmsdi korkuyorm gebelik riski olurmu her ertesi gün hapi sonrasi ara kanama olmak zorundamidir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.