mide, cevap

bir yakınımın sağlık sorunlarını yazdım. Maddi durumu iyi olmadığı için doktora gidemiyor. Bir yıldır bazen  geceleri el ayak boşalması ve kalp çarpıntısı oluyor. Sanki kalbi midesinde  atıyormuş gibi.  Gün aşırı da istifra ediyor  ve rahatlıyor. Bununla birlikte sanki sırtına iğne gibi bir şey batıyor ve çenesinde uyuşma oluyor. Gaviscon şurup içince de rahatlıyor. Bu durum başladığından beri ruh sağlığı de bozuldu  ölüm korkuları ve aniden sıkılmaları başladı.  Bu neyle ilgili olabilir ne yapabilir?

cevap:

Tarifiniz her ne kadar konversiyon yakınmasına benziyorsa da asıl sorun mide probleminden kaynaklanıyor olabilir. Bunun için bir dahiliye uzmanına ve ya gastroentereloji polikliniğine müracaat etmelisiniz. Gerekirse psikiyatrik danışmanlık için bir psikiyatri polikliniğine başvurmalı.

Hastanın bir kalp problemi yaşadığını düşünmüyorum.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.