kalp yetmezliği, cevap

73 yaşındayımkronik kalp yetmezliği ve hiper tansiyon hastasıyım. Bacaklarımda içten içe bir yanma hissi var ve yıllarca önce kullandığım ilaçlar  bu şikayeti  çözmüştü ancak zaman içinde o ilaçların reçetesini kaybettim.hatırladığım kadarıyla saydam bir şurup ve portakallı efervesan tabletti.Bu konuyla ilgili bilgililendirmenizi ilaçların veya muadillerinin bulunması rica olunur….

cevap:

Bahsettiğiniz şekliyle bir çok ilaç ilaç mevcuttur. Bunlardan bir kısmını ismen de verebiliriz. Ancak şuanda yaşınız ve rahatsızlıklarınızla bu ilaçları kullanmanız ne kadar doğru olur bilemiyorum. Ayrıca şu anda kullanmakta olduğunuz ilaçlarda bahsettiğiniz ilaçlarla etkileşimde bulunabilir.

İstediğiniz o ilaçlar bacaklarınızdaki sorunu çözdüğüne inanmış olabilirsiniz. Ancak her geçen gün gelişen tıp, ilaç konusunda da her gün birbirinden etkili, güçlü ve güvenli ilaçlar üretmektedir.

Bacaklarınızdaki bu şikayete neden olan sorunu tespit ettirdikten sonra tedavinize kaldığı yerden devam etmenizi öneririm. Ezbere ilaç kullanmaktansa size daha faydalı olan ilaçlar tercih edilmeli. Sonuçta ilaç kimyasal bir üründür… Bir yandan şikayetleri geçirirken diğer yandan vücutta başka organlara zarar vermediğini kimse iddia edemez…

saglikdanisma tarafından

Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.