idrarda siyah kurt

2 kez 2 hafta aralıklarla idrarımda siyah kurt gördüm idrarda siyah kurt olur mu?

cevap:

idrar böbreklerden süzülen toksinlerin mesane (idrar kesesi) içerisinde birikmesi sonucu oluşan sıvıdır. Asidiktir. (İdrar pH’ının normal değeri yetişkinde 4,5-8,0 arasındadır. Ortalama pH 6 olarak kabul edilebilir. Sonuç olarak idrar pH’ı asittir.) Bu sayede idrar steril tutulmaktadır. İdrarın pH’ının yükselmesi enfeksiyonlara neden olabilir.

Organizmalar asidik ortamda barınamazlar. İdrar içeriğinde gözle görünür herhangi bir organizmanın yaşaması sözkonusu değildir. Enfeksiyon bakteriler tarafından oluşur ve mikroskopik veya mikrobiyolojik testler sonucu görülebilir.

Sizin idrarınızda kurt olarak değerlendirdiğiniz şey aslında kan pıhtısı olabilir. İdrar kanalında pıhtılaşan kan idrarla beraber veya idrar sonrası dışarı atılmış olabilir. Bu aslında altında ciddi nedenlerin yatabileceği ve araştırılması gereken bir durumdur. Bunun dışında idrarda siyah olarak görebileceğiniz çok ufak taşlar da olabilir.

Sizin bir an önce doktorunuza başvurarak bir idrar tahlili yaptırmanız gerekir. İdrarda kan ya da taş tespiti sorunuza cevap olacaktır.

Hematüri (İdrarda Kan)

İdrarda eritrosit bulunması hematüri olarak tanımlanır. Gros ( çıplak gözle görülen) ve mikroskopik ( sadece mikroskop altında görülen ) olarak sınıflandırılır. Gros yada mikroskopik, eşlik edenbir hastalık olsun ya da olmasın, doktoru ciddi bir ürolojik hastalık açısından uyarmalı ve hastayı daima ayrıntılı ürolojik incelemeye yönlendirmelidir.

İdrardaki kanama çok basit bir üşütmeden kaynaklanabileceği gibi üriner sistemde meydana gelen bir tümörün ilk belirtisi de olabilir.

Nedenleri sıralarsak; böbrek taşları, veremi, kötü huylu tümörleri ya da enfarktüsü, akut glomerülonefrit, idrar borusu taşları, idrar kesesi tümörleri, veremi, taşları ya da basit bir idrar kesesi iltihabı ya da siyek (üretra) taşları ve iltihabı hematüriye yol açabilir.

Hematürinin tedavi biçimi tanımlanan nedene bağlıdır.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

11 yorum

 1. Bende iki oldu kızıl kurta denk geliyorum. önceleri kan pıhtısı sandım fakat üzerine su veya deterjan değince hareket ettiğini fark ettim. hastaneye gitmelimiyim. daha önce idrar yolu ile ilgili bir çok sorun yaşadım. bir buçuk sene kist tedavisi gördüm. zamanında kum bile döktüm. yakında düğünüm var bi sorun çıkmasından korkuyorum. yardımcı olursanız sevinirim

 2. ben de klozette birkaç keredir siyah renkli kurtçuklardan gördüm. arkadaşın dediği gibi tuzruhu çamaşırsuyu dahil hiçbirşey ile ölmüyorlar.
  ben de klozete yarım kg tuz döktüm minik olanları ölüp su yüzüne çıkmaya başladı dibe çöken tuzu sifonu çekip göndermek için biraz beklemek istiyorum belki büyük olanları da ölür.
  daha önce hiçbir canlıdan bu kadar tiksindiğimi hatırlamıyorum.

 3. Evet idrarda larva geldiği analizler sonucunda tespit edilmiştir.

  Evinizde sinek olmamasına özen gösteriniz. Bir şekilde bu sineklerin yumurtalarını ya da larvalarını yutarsanız mide asidiniz bu sineğin yumurtalarını ve larvalarını eritemez.

  Bazı sinekler yumurtalarını deriye de enjekte edebilir. Şebeke suyu veya satın aldığınız özel markalı sular hiç fark etmez sinek bu sulara rahatlıkla yumurtalarını bırakabilir ve sizde bu sudan içmiş olabilirsiniz. Tavsiyem, özel satılan içme suları dahil olmak üzere şebeke suyunu 90 derece kaynatıp için.

  Kanatları büyük kendisi küçük bir sinek var ki bu sineğin larvalarını, tuzruhu, çamaşır suyu, alkol, sinek ilacı öldüremiyor, sinek larvaları zamanla bu asitlere ve zehirlere karşı bağışıklık kazanmış. Bu sinek üzerinde yaptığım araştırmalarda, sineği bir ay öncesine kadar öldüren kolonyanın bir ay sonra bu sineği öldüremediğini gözlemledim. Bu sineğin eşsiz bir bağışıklık sistemi var, bu bağışıklık sistemi bilim için çok faydalı olabilir.

  Ha! Unutmadan söyleyeyim, İstanbul için deprem tehlike değil, İstanbul için esas tehlike bu kendisi küçük kanatları büyük sinekler.

  Nereden bulaşır?
  1: Bu sineğin larvalarını hasbelkader yutmuş olabilirsiniz, mideniz bu larvaları eritemez.
  2: Anal yoldan vücuda girebilirler.
  3: Vajinadan ya da penisten vücuda girebilirler.
  4: Yıkamadan yenilen meyvelerden bulaşabilirler.
  5: vs. vs 
  Kısacası birkaç sineğin larvası hayvanlar dahil olmak üzere insan vücuduna yerleşebilmektedir ancak insan vücudunda hiçbir şekilde üreyemez ve çoğalamazlar. Birkaç ay içerisinde bu larvalar vücudunuzu tamamen terk ederler, çok ciddi sağlık sorunlarına yol açmazlar.
  Tedavisi kendiliğinden yani birkaç ay içerisinde larvaların vücudu terk etmesi ile sonuçlanır. Farklı bir tedavisi oluşturuldu mu bilmiyorum.
  Bu sineğin larvaları nemli ortamları pek severler, tuvaletler onlar için harika bir ortamdır.
  Hatırlatayım, balıklar dahi bulaşıcı olduğundan ötürü bu larvaları yemiyorlar.
  Bu larvaların vücudunuzda olduğunu fark ettiğinizde derhal doktorunuza başvurunuz. Bu arada Türk doktorlarının amatör olarak dahi oturup böyle bir konuda araştırma yaptığı yok. Bırakın maaşlarını alsınlar yan gelip yatsınlar, işte bu yüzden pek bir şeyde bildikleri yok.

  Yaşar Aydın
  Bir bilim adamı…

 4. aynı durum benim annemde de var gecen idrarından sonra cagırdı beni hatta pecetenin uzerine aldım hala yazıyordu. daha oncesinde de fark ettiğini belirtti bu olaydan 1 gun once bobrek sancısı ile hastaneye kaldırdıgımızda kum doktugu soylendi ertesi gunde kur goruldu siyah cok incee kıl gibi yaklasık 5mm boyunda agız bolumu daha koyu siyah renkte idi.

 5. ben de kendi idrarımda siyah küçük kurt fark ettim evet onu temiz bir fanusa koyup hemen hıfsısahaya götürdüm canlıydı bir kaç kez daha fark etmiş ama çok da emin olamamıştım. orada dr inceledi normal gözle bakıldığında çok minik yani 1cm dahi yok ancak tabi mikroskopla bakıldı resimleri çekildi o merkeze giden 3. kşi fakat samsun 19mayıs tıp fak.de 6 kişi gelmiş yani 9. kişiyim dr bunun kedi küçük kanatı biyük karasinekle bulaşan bir sinek larvası olduğunu söyledi.inceleniyor. özelliği asitik ortamda rahatça yaşayabiliyor
  ben dr götürmek üzere 2 gün öncede aldım ve inanın 12 saat gibi yaşıyor sora sanırım havasızlıktan öldü.şimdi 2 gün sonra yine idrar vericem.bana dr karasineğin ekranda resmini gösterdi.evde genelde banyoda oluyormuş bu sinek ben raslamadım dedi ama evde inanın buldum.onuda götürücem

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.