hepatit B, cevap

Ben 11 Senelik HBV Hepatit B taşıyıcısıyım, sevdiğim insanla ilişki yaşadık ama spermler cinsel organının üstüne aktı korunmasızdık bire birebir sürtünme oldu ilişkiye girmedik sadece üstüne aktı tüm spermler… Bundan dolayı Hepatit B bulaşır mı veya hamile kalma olasılığı nedir?

cevap:

Sürtünme yoluyla da olsa korunmasız olarak ilişkide bulunduğunuz için gebelik riski yok diyemiyorum ancak eğer aşılaması yapılmadıysa (bağışıklığı yoksa), semen (meni, sperm) ile hepatit enfeksiyonunu eşinize bulaştırma ihtimaliniz gayet yüksektir…

HEPATİT B NASIL BULAŞIR ?

İnsandan insana vücut sıvıları yolu geçer:
  • Kan
  • Semen (meni)
  • Vajinal sıvı ve salgılar (adet kanı dahil)
  • Doğum sırasında anneden bebeğe geçiş (perinatal hepatit

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

4 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.