göz, göz şişmesi

tam şakak kemigimin orada bir sivilce cıktı ve galiba bu sivilce yüzünen ertesi sabah göz kapagım şiş uyandım ve gece 2 gibi gözümdeki sislik indi ama uyuduktan sonra yani indikten sonraki ertesi sabah tekrar şiş uyandım bu şişligin nedeni nedir neden gözüm indikten sonra tekrar sisti?

cevap:

sivilcenizle alakalı olabilir veya kendiliğinden gelişmiş bir göz iltihabı (konjonktivit) durumu söz konusu. Arada bir şişip inmesi, iltihaba neden olan mikrobun etkisini tam gösterememesinden kaynaklanıyor. Yani sizin bağışıklık sisteminiz dönem dönem gözünüzde oluşan enfeksiyonu baskılamakta.

Bir göz muayenesi sonrasında kullanacağınız bir iki çeşit damla bir kaç günde şikayetlerinizi ortadan kaldıracaktır.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.