gebelikte acı biber hapı, cevap

1 ay önce kadar internette satılan zayıflama hapı olan red pepper kullanmaya başladım 15- 20 adet kadar kullanıp bıraktım ve şimdi hamile olduğumu öğrendim şu anda hamileliğimin 5. haftasındayım ve acaba bebeğe bir yan etkisi olmuşmudur diye korku yaşıyorum çok araştırdım ve ilk 31 gün için ya hep ya hiç deniyor kanamam falan yok ama yinede rahatsızlık duyuyorum etkilenmişmidir diye tam anlamıyla nasıl olur hiç rahat değilim lütfen yardımcı olurmusunuz ne kadar risk taşıyor acaba yoksa içim rahatmı olmalı?

cevap:

acı biber metabolizmayı hızlandırarak etki eder. İlaç içeriğinde metabolizmayı hızlandırıcı diğer kimyasallar bulunur… Gebeliği tehdit edici nokta buradadır. Eğer bugüne kadar herhangi kanama veya ağrınız olmadıysa durumunuzla ilgili şüphelenecek bir şey yoktur. Düzenli gebelik kontrollerinizi yaptırarak bebeğinizin sağlığını doğuma kadar takip edebilirsiniz…

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.