ellerde ağrı ve uyuşma, cevap

Annemin ellerinde uyuşma ve ağrı var. Bu ağrılar özellikle geceleri daha artıyor. Bu konuda herhangi bir tetkik yapılmadı. Elllerinde ağrı ve uyuşmanın sebebi ne olabilir? Bu konuda hangi branştaki bir doktora başvurulmalıdır?

cevap:

Özellikle parmak uçlarına doğru hissedilen ağrı, uyuşma veya elektriklenme hissi daha çok boyun fıtığını düşündürür. Bu durumla ilgili bir fizik tedavi uzmanı veya beyin ve sinir cerrahisi uzmanına başvurulabilir… Gerekli tetkikler yapılarak hastalığın ciddiyetine göre medikal tedavi, fizik tedavi veya cerrahi müdahale ile düzelme sağlanabilir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.