el cerrahisi, cevap

kardeşim yaklaşık 2 yıl kadar önce kesi nedeniyle sağ el orta parmağının üst tarafında kıkırdak kısmına yakın bölgesi 3-4 cm açıldı ve buradaki tendon koptu , yara bu kopuk farkedilmeden dikildi ve 1-2 gün sonra enfeksiyon kapması nedeniyle sağ el parmaklar bilekleri ve sağ kolun ortalarına kadar şişti. hastanede yapılan antibiyotik tedavisi ardından bir operasyon geçirdi, yara tekrar açılarak tendon dikildi sonrasında verilen fizik tedaviye devam etti.yalnız parmak aşağı yukarı harekette zorlanıyor ve el yumruk şekline gelince parmak kapanmıyor , görüştüğümüz doktorlar kıkırdak dokusunun zarar gördüğünü söyledi,parmağın tekrar eskisi gibi hareket edebilmesi için yeni bir operasyon gerekir mi ?

cevap:

müdahale sonrası uzun bir zaman geçtiği için çok olumlu bir şey söylenemez. Ancak bir el cerrahisi uzmanı tarafından yeniden değerlendirilmesi uygun olur.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.