Dünyanın en büyük tıp fuarı başlıyor

Tıp ve sağlık alanda, her yıl Almanya’nın moda ve fuar kenti Düsseldorf’ta, alanının en büyük organizasyonlarından biri olan MEDICA Uluslararası Tıp İhtisas Fuarı düzenleniyor.

Sağlık sektörünün dünyadaki en önemli fuarı  olma özelliğini taşıyan MEDICA, tıbbi konulardaki son yeniliklerin sergilendiği, dünyanın her yerinden gelen tıbbi ürünler ve tıp sanayi eğilimleri konusunda öncü olan bir fuar. Türk sağlık sektörünün önemli firmalarının da katıldığı fuar, ihtisas ziyaretçilerine, hastane ve ayakta tedavi alanlarında en önemli yenilikleri ve geleceğe yönelik her türlü ilerlemeleri sunuyor.

18-21 Kasım 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ve Türk milli katılımını İKMİB’in (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği) organize ettiği fuara, bu yıl 80 Türk firması katılıyor. 118.000 metrekare alan üzerinde 60’tan fazla ülkeden gelen 4 bin 200 firmanın katılacağı ve 100 dolayında ülkeden gelecek yaklaşık 137 bin kişi tarafından ziyaret edileceği tahmin edilen MEDICA Fuarı’nın bu yıl 41’incisi düzenleniyor.

10 Türk firmasının milli katılım çerçevesinde İKMİB organizasyonuyla fuarda yer alacağını belirten İKMİB Başkanı Murat Akyüz, sağlık ve tıp sektöründe böyle büyük çaplı bir organizasyonda milli katılım gerçekleştirmiş olmaktan mutlu olduklarını ve sektöre önemli bir hizmet sunulduğunu ifade ediyor.

MEDICA Fuarı’nın ürün grupları  medikal teknoloji, laboratuar ekipmanları, fizyoterapi/ortopedi teknolojileri, ameliyathaneler ve hastaneler için tüketim malları, yapı teknolojileri, medikal hizmetler ve yayınlar gibi farklı sektörler olarak sıralanıyor.

Hürriyet Sağlık

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.