ciflosin, ilaç kullanımı, cevap

geçen hafta cuma günü kusma ve mide sağ yanımda bir kramp ve soğuk terlemeyle hastalandım.. gecesi geçti sancı ama bugun hala terleme üşüme ateş devam ediyor sadece soğuk algınlığı ilacı kullandım ama düzelmedim doktor ciflosin diye bir antibiyotik verdi kullanmam doğru mudur ayrıca glucopage kullanıyorum sakıncası olur mu …

cevap:

eğer rahatsızlandığınızda doktorunuz tarafından önerilmiş/reçete edilmiş bir ilaçsa “”ciflosin”i kullanmalısınız… İlacı kullanmayarak tedavinizi geçiktirmişsiniz…

Ciflosin, genelde idrar yolu – barsak enfeksiyonları için tercih edilen bir antibiyotiktir. Yani bu organlardaki enfeksiyonlarla savaşan rahatsızlığınızı asıl tedavi edecek olan ilaçtır. İlaca başlandığı zaman sonuna kadar bitirilmelidir. İlacın diğer (kalp, tansiyon, şeker) ilaçlarla ciddi bir etkileşimi yoktur.

Eğer ilacı kullanmış olsaydınız şikayetleriniz tam olarak düzelecekti.

saglikdanisma tarafından

Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

0 yorum

  1. BU YAZIM BU İLACI KULLANMAK İSTEYENLERE VEYA KULLANACAKLARADIR SADECE BİR UYARIDIR .YAN ETKİLERİNİ OKUMADAN HİÇ BİR İLAÇ TAVSİYE ETMİYORUM ARKADAŞLAR TABİKİ BU YAZIMDAN DOLAYI DOKTORLAR BANA KIZACAK AMA BEN BU İLACI İDRAR YOLU VE BARSAK ENFEKSİYONLARI İÇİN KULLANDIM FAKAT TAMAM İYİ GELDİ AMA BÜTÜN YAN ETKİLERİNİ İNANILMAYACAK KADAR GÖRDÜM BU KADARDA OLMAZ HANİ TAMAM BELKİDE BU İLAÇ BAZI İNSANLARA YAN ETKİSİNİ BELKİ GÖSTERMEYE BİLİR FAKAT BU İLACI ALDIĞIMDAN BERİ BIRAKANA KADAR RAHATSIZ OLDUM İNANILMAZ BİR SİNİR İNANILMAZ HALSİZLİK İNANILMAZ CANSIKINTISI ASABİLİK STRES MUTSUZLUK AMA SONUNDA İLAÇ BİTTİDE BÜTÜN DRAJELERİ RAHATLADIM ŞÜKÜR.SAYIN DOKTORLARDAN ÖZÜRDİLERİM AMA BUNU YAZMAM GEREKİYODU VE YAZDIM SONRADAN İNSANLAR BEN NİYE BÖLE OLDUM DEMESİNDE MUTSUZ SİNİRLİ VS VS VS.DİYE KENDİNE SORMASIN DİYE BÖYLE BİŞEY YAPMA GEREĞİ HİSSETTİM AMA GENEDE SİZLER KULLANIN BAŞKA ÇARENİZ YOK İLAÇ BİTENE KADAR KULLANIN BIRAKMAYIN GERÇİ BÜTÜN İLAÇLARIN YAN ETKİSİ VARDIR AMA BEN BİR VATANDAŞ OLARAK BUNU YAZMA GEREĞİ DUYDUM….!!!!!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.