cevaplar: bulaşıcı hastalık

18.02.2010 sabahı farkına varmadan pudıng yıyecektım ve  pudıngın altının delık oldugunu fark ettım ve pudungı açmadan yırtık olan yerden yemgeye basladım dırek olara su ıcer gıbı agzımı temas ettırerek ve sonradan fark ettıgımde bu yırtılmış olan yerın bır fare tarafından kemırıldıgı, farelerınden bu tur durumlarda ne gıbı bır rahatsızlık olusturur?

cevap:

fare başta kuduz olmak üzere bir çok mikrop barındıran hayvanlardır. Neyin bulaşmış olabileceğini, ya da bir bulaşın olup olmadığını değerlendirmek için bir enfeksiyon hastalıkları bölümüne başvurmalısınız.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.