cevap: zayıflama ürünü

doktor oneri

activin t ürününü aldım henüz kullanmadım tedirgin oldum formu:her tablet içinde 90 mg egkg eşdeğer cameliia sinensis(yeşil çay)ekstresi ve 50mg kafein e eş değer cola nitida ekstresi bulunur boyar madde ve tatlandırıcı içermez diyor.

cevap:

activin t, içeriğinde EGCG (Epigallocatechin gallate) ve doğal kafein olduğu iddia edilen bir zayıflama ürünü olarak sunulmuş preparattır.

Muhtemel zayıflama etkisini kafein içeriği sayesinde sağlamaya çalışıyorlar.

Bilindiği gibi kafein vücut üzerinde uyarıcı etkiye sahiptir. Alınan kafein doza bağlı olarak:

 • Merkezi sinir sistemini uyararak stres, uykusuzluk ve iştahsızlık yapar…
 • Solunum merkezini uyararak hızlı nefes alıp vermeye neden olur…
 • Kalp hızını artırarak çarpıntı yapar…
 • Ayrıca kafein idrar söktürme özelliğine de sahiptir. vücutta tutulan suyun atılmasını sağlar.

İlaç üreticisi tarafından bakarsanız bu ilacı kullananlar kafeinin merkezi sinir sistemi üzerine yaptığı etki sayesinde metabolizması hızlanarak vücuttaki enerjiyi yakmaya başlayacak. Merkezi sinir sisteminin diğer etkisi olarak da strese girerek iştahsız kalacak, dolayısıyla hem aç duracak hem vücuttan yemeye devam edecek… Dolayısıyla vücut fazlalıkları erimiş olacak…

EGCG (Epigallocatechin gallate) ise yeşil çayda da bulunan bir antioksidan maddedir. Dolayısıyla kafein sayesinde yakılmış olan metabolitlerin oluşturduğu oksidan ürünler bu antioksidan sayesinde temizlenmeye çalışılacaktır.

Activin T’nin içerdiği kafein miktarı hakkında net bir bilgiye sitesi üzerinden rastlamadım. Günde 3 -4 tablete kadar öneriyorlar ancak bununjla ilgili net bir bilgiyi sunmamışlar. Kafein günlük gereksinimi kişiden kişiye göre değişir.

Değişik gıdalardaki kafein oranları:

 • Bir fincan kahvede (çay fincanı) yaklaşık 100 mg kafein vardır.
 • Aynı miktar çayda ise kafein miktarı 70 mg,
 • 100 gr sütlü çikolatada kafein miktarı 20 mg.
 • Bir kutu kola da 50 mg.
 • Vivarin ve Dexatrin gibi ilaçların her tabletinde 200 mg kafein vardır.

Bu ilacı kullanımdaki sıkıntı şu noktadan kaynaklanabilir:

Kafein bağımlılık yaratmamasına karşı “tolerans” çabuk gelişen bir maddedir. Uzun süreli yoğun kullanıldığı zaman (7 gün boyunca günde 3 kez 400 mg) başağrısı, huzursuzluk, uyku bozuklukları, iştah kaybı, konsantrasyon – motivasyon kaybı gibi etkiler ortaya çıkar.

İlacı kullanmak fayda sağlayabilir ancak tolerans gelişmemesi için dikkatli ve doktor kontrolü altında kullanmalısınız.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

4 yorum

 1. Merhaba
  Ben Activin T tabletini bugün kullanmaya başladım. Aç karnına sabah ve akşam öğünlerinden yarım saat önce 1 tane tableti su ile içtim.

  30 yaşındayım 86 kiloyum. 1.70 boyum, bayanım.

  İlerlememiş olan varislerim var. varis/damar ilacı kullanıyorum. Varis çorabı giyiyorum.
  Selülitlerim var. Selülitlerim için bilindik marka jeli masaj yaparak kullanıyorum.

  Activin T tabletini kullandığım için bugün varis ilacı ve selülit jeli kullanmadım.
  Tableti içip,yemek yedikten sonra kulak çevremde ve kullak içinden dışarı doğru oluşan ufak basınçlar oldu. Özellikle başımın iki yanında basınç oluştu. Kalbim daha hızlı attı.
  Bütün bu gibi şikayetler normal mi ?

  Activin T tabletini kullandığım günler varis ilacımı ve selülit jelimi de kullanabilirmiyim? Yan etkisi olurmu?

  Tableti yalnızca sabahmı kullanmalıyım? Günde iki kezmi kullanmalıyım?

  Teşekkür ederim.
  Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.
  Saygılarımla

  • Yeşil çay EGCG ekstresi ve doğal kafein içeren bir üründür. Kafein şikayetlerinizin temelini oluşturuyordur. İlacı kullanmaya devam etmeyin.Bu ilaç hakkında yeterli bilgimiz yok. Daha önce kullanan arkadaşların, tecrübelerini buradan paylaşabiliriz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.