cevap: vajinal rahatsızlık

21 yaşındayım.vajinamın iç dudaklarından biri hafif sarkık ve hafif birşey değdikçe canım acıyor.kasinti sadece regl döneminden sonra oluyor ve reglim ortalama 7 gün sürüyor.akintimda da bi anormallik yok sadece sarkma var krem vb. birsey ile gecer mi yoksa mantar olabilir mi?Bir de  1000mg antibiyotik kullandiktan(faranjit nedeniyle) sonra basladi bununla ilgisi olabilirmi? jinekologa görünmem sart mi?

cevap:

sıkıntı lokal bir enfeksiyondan kaynaklanıyor olabilir. bir kadıın doğum uzmanına görünmelisiniz. bu en azından iyileşme sürecini hızlandırır. Lokal merhemlerden hangisini ve ne şekilde kullanacağınızı doktorunuz muayene sonrası söyleyecektir. Muayene edilmeden enfeksiyon kaynağının mantar veya bakteri kaynaklı olup olmadığını söylemek imkansızdır.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.