cevap: uyurken altını ıslatma

Benim bir yakinim var 26 yasinda bir genc kiz ve geceleri uyurken altini islatiyor doktora gittiler ve tuvaleti gelince alarm calan bir aparat verdiler ama yine de fayda etmedi, kendisi dogal olarak cok utaniyor ve evlenmiyor bu yuzden. Sizin oneriniz nedir, ne yapmasi, ne gibi bir tedavi uygulanmasi gerekiyor?

cevap:

Geceleri alt ıslatma problemi (enüresiz nokturna) için doğal ve kalıcı bir çözüm olan Davranış Tedavisi esasına dayanan ALARM YÖNTEMİ enürezis tedavisinde en etkili tedavi yoludur.
Klinik çalışmalarla da %80 – %100 arasındaki yüksek başarı oranları, %7 – %15 gibi düşük relapse (nüksetme) oranları, yan etkisinin olmadığı ortaya konmuştur.

İyileşme uzun bir süreçtir ve kademe kademe ilerlenir.

İlaç tedavisi de mümkündür. denenebilir. Bunun için doktorunuza başvurmalısınız.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.