cevap: ürtiker

doktor oneri

Vücudumda beliren kızarık ve kaşıntılar için 3 aralıkta Dr.gittim.Yapılan muayene ve kan tetkikleri sonucu Ürtiker teşhisi konuldu. Crebros+Deloday+advantan krem kombinasyonunu kullandım ancak sonuç alamadım. Dr’a tekrar gittim. Avil ampul+Atarax kombinasyonunu verdi.Ondanda yeterli sonuç alamadım.Daha sonra Dr Perdnol+Atarax kullanmamı önerdi.Kullandığım dönemde herhangi bir kaşıntım olmadı.

İlacı azaltarak bıraktım. Fakat yeniden alevlendi. Şimdide Crebros+Atarax+Fexofen kullanıyorum. Ancak giderek artan şikayetlerim devam ediyor. Ne yapmalıyım?

cevap:

kullandığınız ilaçlar aslına bakılırsa yeterli ancak size bunun dışında vücudunuzu nemlendirmenizi öneririm. Vücut nemini artırıcı kremler kullanabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamında nem oranını artırmanız faydalı olur.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

3 yorum

  1. mrb. 4 5 yıldır sadece kış mevsimlerinde başıma geliyor yazları havalar ısınınca alerji olmuyorum doktora gittiysemde faydasını bulamadım.kışın sıcak ortama girdigimde seri hareket ettigimde ör.koşmak gbi. ilk önce vücudumda karıncalanma dikenlenme ile başlıyor sonra belden üzdrimde yüzümde dahi parca parca kızarıklar oluşuyor nokta halindede kaparıklar olusuyor birde kaşıntı oluyor daha sonra 15 veya 20 dakika sonra kızarıklıktan eser yok tabi gün icerisinde bu sekilde olup geciyor taki yaz mevsimi gelinceye kadar.bircok test yaptırdım ama herhangi bir seye karşı alerjim cıkmadı.ne yapacagımı bilemiyorum.

  2. iyi günler bende bir yıldır kronik ürtiker hastasıyım bazı antistan ilaçlar kullanıyorum mesela avil tab.telfast gibi ama etkisi geçince tekrarlıyor.york testi diye bir şey duydum bunun benim hastalıgıma yaptırsam faydası olurmu. ne yapmam lazım ben birde emekli sandıgına baglıyım hala çalışıyorum emekli sandıgı karşılarmı veya nekadarını karşılar .teşekkürler.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.