cevap: üroloji

merhaba kasıklarda ve bel bolgemde (bobrek kısımları )ve testıslerımde agrı ve eklem ozellıkle kol eklemlerı sıkayetlerı ıle hastaneye gıttım bana ıdrar(kultur)spermiogram testlerı yapıldı teshıs olarak varıkosel dedı doktor vıtamın verıp 2 ay sonra tekrar gelmemı soyledı ama sıkayetlerım hala devam edıyor ne yapmalıyım

cevap:

yapılan tetkikler ve muayene sonucu net olarak varikosel tanısı konduysa bunun kesin tedavisi cerrahidir. Ancak acil cerrahi düşünülmediyse cerrahi ihtiyaç duyulana kadar hasta ağrı kesicilerle bekletilebilir. vitaminin varikosel tedavisinde yeri yoktur.

doktorunuza yeniden danışarak sorunlarınızın haliyle devam ettiğini belirtin.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

5 yorum

 1. kesin olarak konulmadı gizli varikösel olma ihtimali var dendi.yani olmayadabilir.bu yüzden ihtimal üzerine ameliyat olmak istemiyorum.
  kafama takılan başka bi sorum daha var size eğer varikösel yoksa bu hareketlilikteki düşük değerler neden olabilir.yardımcı doğal sperm destekleyicileri ( arı sütü, keçi boynozu kürü vs.) kullanıyorum bunların hareketliliği artırma yüzdesi nedir yani şu an %1 en iyi ihtimalle kaç olabilir

  cevabınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum

 2. hocam 1,5 yıldır evliyim.geçen hafta yaptırdığım spermiyogram testide ;

  perhiz süresi : 4 gün
  miktar : 3,6
  görünüm : bulanık
  viskozite : normal
  likefikasyon : 10
  ph : 8
  spermatozoid : 21
  +4 ileri-hızlı hareketli : 1
  +3 yavaş hareketli :2
  +2 yerinde hareketli : 1
  +1 hareketsiz :96
  +4ve 3 toplamı : 3
  1.saat hareketlilik total : 4
  2.saat hareketlilik total : 3
  lökosit : 2-3
  eritrosit : 3-4
  canlılık : 8

  ayrıca renkli doppler ultrasonografi tetkikinde de herşeyin normal olduğu söylendi.
  ancak gizli varikösel olabileceği ve ameliyatla bakılması gerektiği söylendi.
  fakat internette ki paylaşımlarda ameliyatın son çare olduğu ve varikösel gözükmemesine rağmen bunu yaptırmak istemiyorum.
  bu konudaki tavsiyeniz nedir.

  şimdiden çok teşekkür ederim….

  not: bu tahliller ve muayene ismini vermek istemediğim yaygın bilinen özel bir hastanede yapılmıştır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.