cevap: titreme

Korktugum, heyecanlandigim, sinirlendigim zaman vucudumda ozellikle de bacaklarimda-cenemde(konusma esnasinda)ellerimde-kollarimda istem disi kontrol edemedigim titreme meydana geliyor ve korkma-heyecanlanma-sinirlenme gecince de titreme bitiyor.Bacaklarimda sanki dizlerimin bagi cozuluyor ve ayakta durmakta zorlaniyorum o an..Telefonda bile biriyle münasaka etsem sinirden titremeye basliyorum.sizce bu saglik sorununun sebebi nedir ve nasil coculebilir, lütfen yardimci olmanizi ya da yonlendirmenizi rica ederim

cevap:

aslında bahsettiğiniz durum bir rahatsızlık değil, tüm insanlarda aşırı stres ve gerginlik dönemlerinde görülen vücudun verdiği normal bir tepkidir.

Ancak bu durumun sizin için gündelik hayatınızı normalde olmasından daha fazla etkilediğini düşünüyorsanız, bir “psikiyatri” uzmanından yardım almanız faydalı olacaktır. Şunu belirtiyim ki durumunuz nörolojik yani sinirsel değil… organik bir bozukluk söz konusu değil. Çalışma ortamınızı veya gündelik faaliyetlerinizi düzenlemeniz durumunda (yani bu sinirlilik halini yatıştırmanız durumunda) böyle bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.