cevap: titreme

babam 56 yaşında, tansiyon dışında, gayet sağlıklı bir insan. Son zamanlarda yüzü titremeye başladı. Konuşurken farkediyorum yüzü titriyor. Bu arada hergün içmeden uyuyamıyor ve bunu evdeki sorunlara bağlıyor. ayrıca günde bir paket sigara kullanıyor. Ne zaman soru sorsam bana “hı” deyip tekrar sormamı istiyor, yada duyuyormuş gibi yapıp yüzüme gülüyor, sonra da anlamadım diyor. Bunların sebebi nedir? titreme dışındakiler yıllardır var. asıl anlamadığım titreme.. büyükbabamın da sürekli kafası titriyordu.

cevap:

kafa’nın bütün olarak istemsiz titremesinin nedenleri nörolojik olabilir, kalp damar hastalıklarından kaynaklanıyor olabilir, tiroid nedeniyle olabilir…

Görüldüğü gibi bir çok neden başda titremeye neden olur. Hasta bunları hissedemiyor olsa bile altında yatan bir takım sorunlara işaret edebilir.

Bu sorunla ilgili öncelikle bir nöroloğa başvurmanızı öneririm.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

2 yorum

  1. Benim birkaç aydır farettiğim bir sorunum var. bazen yorgun olduğumda belki olabilir kafamın titrediğini hissediyorum birkaç seferde tüm vücudum titremişti soğuk buzla masaj yapmışlardı hissetmemiştim daha sonradan da üşüme geldi bununla ilgili ne yapabilirim nereye gidebilirim

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.