cevap: testesteron

doktor oneri

Ergenliğe girdiği andan başlayıp 4 yıl boyunca nerdeyse hergün mastürbasyon yapan bunu adeta alışkanlık haline getiren bir erkekte sakalın çok geç ve yavaş çıkması doğalmıdır. Bu Kadar Aşırı derecede Yapılan Mastürbasyon erkeklik hormonunun seviyesini düşürürmü ne gibi zararları olur o insana?

cevap:

mastrübasyon yapmanın ergenlik dönemi gelişimi ile ilgisi yoktur. Sakalın çok geç ve yavaş çıkması ergenlik dönemi için normaldir. Mastürbasyonun erkeklik hormonu olan testesteron üzerine artı ya da eksi yönde bir etkisi bulunmamaktadır.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.