cevap: tansiyon

tansiyonum son 1 haftadır 16,10 ve 15,11 arası değişiyor.Sadece sabahları uyandığımda başımın arkasında bir ağrı hissediyorum ama bunun haricinde beni zorlayacak problemler yaşamıyorum. 3,5 yaşında bir oğlum var onu dünyaya getirdiğim zaman dr um tansiyonumun kalıcı olabileceğini söylemişti.Uzmana başvursam ne gibi bir tedavi yöntemi uygulanır

cevap:

tüm gebeliklerin ne yazıkki %6’sında görülen preeklampsi hastalığı, kadınların hamilelikleri esnasında birden ortaya çıkan ve hamilelik sonrası da devam edebilen tansiyon yükseklii hastalığıdır.

Gebelik sonrası şikayetlerinin devam etmesi durumunda doktorunuz tarafından tansiyonunuz takip edilerek tansiyonunuzun yüksek seyredip seyretmediğini kontrol edecek ve yüksek seyretmesi durumunda size normal hipertansiyon hastalarına verilen tedavi yöntemlerini uygulayacaktır.

Bunlar özetle:

  • tuzsuz diyet,
  • günlük aşırı olmayan egzersiz,
  • gerekirse ilaç tedavisidir.
saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.