cevap: tansiyon olabilir mi?

doktor oneri

benim yaklaşık 4aydır sürekli başım dönüyor ve midem bulanıyor geçen gece lavaboya kalktığımda düştüm 10-15 dakika kalkamadım ve idrarımı tutamadım. herhangi bir ilaç kullanmıyorum. daha öncesindede oluyordu doğum kontrol hapı kullanıyordum ondandır dedim ama yaklaşık 1 aydır ilaçta kullanmıyorum.sizce ne olabilir dr a hangi branşa gitmeliyim?

cevap:

Rahatsızlık tansiyon yüksekliğinden ziyade başka nörolojik bir takım sorunlar olabilir. Nöroloji uzmanına başvurabilirsiniz. Altta yatan neden tansiyon yüksekliği bile olsa sizi gerekli bölüme yönlendirecektir.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.